Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Birinci’den, Fethiyespor Kamuoyuna Duyuru

Erkan Ilik | 28 Mart 2022 | Genel, Güncel, Spor A- A+

Fethiyespor’un sahasının bakımda olması nedeniyle Antalya’da oynadığı Ofspor maçını 3-2 kaybetmesinin ardından Teknik Direktör Selahaddin Dinçel tarafından disiplinsiz davranışları ve performans düşüklüğü nedeniyle kadro dışı bırakılan Fethiyespor’un başarılı oyuncusu Soner Birinci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bilindiği üzere ilk yarının sonunda 9 puan önde liderdik. İlk yarıdan sonra ikinci yarının başından bu yana puan kayıpları nedeniyle şu anda takım ikinci sıradadır. Haliyle bunun müsebbipleri vardır ve kesinlikle futbolcular değildir. Çünkü futbolcu arkadaşlarım ve ben görev aldığım sürece üzerimize düşen mücadeleyi üst düzeyde verdik. Takım arkadaşlarımın yine bu mücadeleyi üst düzeyde vererek yollarına devam edeceğine de son derece eminim. Üzülerek belirtmek isterim ki tarafıma yapılan haksız uygulamalar nedeni ile takımızın bir üst lige çıkma mücadelesinde bundan sonra yer alamayacağım. Olayların tüm şeffaflığıyla açıklığa kavuşturulmasını en çok isteyen kişi olarak hukuki sürecin devam ettiğini belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Fethiyespor’un kadro dışı bırakılan futbolcusu Soner Birinci’nin açıklaması aynen şu şekildedir: “Değerli spor kamuoyu ve değerli Fethiyespor taraftarları; bir ayı aşkın süredir, tamamen asılsız, gerçek dışı ve mesleğime kast eden beyanların ve yaptırımların devam etmesi, ayrıca sözleşmemin kulüp tarafından tek taraflı ve haksız olarak fesih edilmesi sonrası komu oyunu ve değerli Fethiyespor taraftarlarını bilgilendirme zorunluluğu hissettim.

Öncelikle bilindiği üzere 14.02.2022 tarihinde Antalya’da oynadığımız Ofspor maçından sonra takım teknik direktörü tarafından hiçbir geçerli sebep yokken ve hukuka aykırı bir şekilde kadro dışı bırakıldım. Bu tamamen keyfi bir uygulama olmuştur. Ben de bu keyfi davranışa haklı olarak itiraz ettim, tepkimi gösterdim. Fakat hiçbir şekilde küfür ya da hakaret içeren bir davranışta bulunmadım. Tarafıma dayatılan bu haksız tutumu kabullenmeyip hiçbir küfür, hakaret içeren cümle kurmadan hem saha içi, hem de saha dışında her zaman benimsediğim dik duruşumla karşılık verdim. Buna tüm takım arkadaşlarım tanıktır. Sonrasında otelden ayrılıp, otobüsle Fethiye’ye döndüm. Sakat sakat mücadeleme devam etmem ve her zaman elimden gelenin en iyisini yapma çabam karşılıksız kalmış ve teknik direktör anladığım kadarıyla başarısızlığın kendisine yansıtılmasından çekinerek, bir kurban seçmeyi tercih etmiştir. Daha sonra sakatlığımın ve ağrılarımın devam etmesi sebebi ile kadro dışı kaldığım süreçte tedavi olmaya başladım. Bu süreçte de kulüp yönetiminden haber bekledim. Daha sonra ise kulüp yönetimi bana resmi olarak kadro dışı kaldığımı ve Fethiye’ye gelmem gerektiğimi, tedavinin de kulüp tarafından yapılacağını ihtar ettiler. Ben de tedavi amaçlarını iyi niyetle karşılayıp, bundan memnun olarak, avukatımın bilgisi dahilinde Fethiye’ye gittim ve kulübe de tedavi için anlaşmalı oldukları hastaneye kulübün bir sağlık görevlisi eşliğinde muayeneye gideceğimi ve sonrasında sakatlığıma rağmen tarafıma sunulacak antrenman programını uygulayacağımı ilettim. Ancak ne tedavi ne antrenman programı konusunda tarafıma dönüş yapılmadı. Son olarak ise Fethiye’de bulunduğum süreçte İstanbul’daki ikamet adresime tek taraflı ve haksız bir şekilde sözleşmemin fesih edildiği ihtar edildi. Fethiyespor Kulübünün profesyonel futbolcusu olarak yaşanan bu süreçte üzerime düşen tüm yükümlülükleri eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğimin bilinmesini isterim. Gerek yerel basında, gerek sosyal medya mecralarında hakkımda ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bilindiği üzere ilk yarının sonunda 9 puan önde liderdik. İlk yarıdan sonra ikinci yarının başından bu yana puan kayıpları nedeniyle şu anda takım ikinci sıradadır. Haliyle bunun müsebbipleri vardır ve kesinlikle futbolcular değildir. Çünkü futbolcu arkadaşlarım ve ben görev aldığım sürece üzerimize düşen mücadeleyi üst düzeyde verdik. Takım arkadaşlarımın yine bu mücadeleyi üst düzeyde vererek yollarına devam edeceğine de son derece eminim. Üzülerek belirtmek isterim ki tarafıma yapılan haksız uygulamalar nedeni ile takımızın bir üst lige çıkma mücadelesinde bundan sonra yer alamayacağım. Olayların tüm şeffaflığıyla açıklığa kavuşturulmasını en çok isteyen kişi olarak hukuki sürecin devam ettiğini belirtmek isterim. Bilgilerinize. Soner BİRİNCİ”

39 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle