Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

İstanbul’daki Uluslararası Festivalde Fethiye Sesleri

Erkan Ilik | 20 Nisan 2014 | Eğitim, Güncel, Kültür A- A+

İstanbul’da yapılan uluslararası 8. Gülen çocuk şenliğinde Fethiye’yi temsil eden Özel Nursel Özdemir Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi başarılı bir şekilde görevini tamamlayarak Fethiye’ye döndü. Özel Nursel Özdemir Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi şenlikte “müzik ve perküsyon gurubu” ile oldukça başarılı bir sunum gerçekleştirdi.

Özel ihtiyaç sahibi çocukların, eşit yaşam hakları önündeki engellerin kaldırılması” mesajının ulusal ve uluslararası kamuoyuna duyurulması amacıyla yapılan bir şenlik olan 8. Gülen çocuk şenliği Türkiye omurilik felçlileri derneği organizatörlüğünde ve sponsorların desteği ile gerçekleşti.

8. gülen çocuk şenliğine katılarak büyük bir başarıya imza atan Özel Nursel Özdemir Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi kurucu müdürü ve psikolojik danışmanı Salih Dündar “4 gün süren festivalde WOW İstanbul hotel convention center de konakladık. Dünyanın birçok ülkesinden grupların katıldığı bir organizasyon oldu.  İngiltere, Hollanda, Romanya, Macaristan gibi dünyanın birçok ülkesinin katıldığı yerli gruplardan da ülkemizden sadece 9 gurup vardı. Ayrım gözetmeksizin birçok farklı ülke çocuklarının kaynaşması amaçlanmıştır. Engelli çocukların da neler yapabildiğini tüm guruplar göstermiş oldular dünyaya.  Şenlik boyunca kurumumuz son derece etkili şekilde sunumunu, gösterilerde sergiledi ve oldukça başarılı oldu. Aslında bizlere göre yüzlerce başvuru arasında seçilmiş olmak zaten büyük bir başarıydı. Ancak organizasyona katıldığımız anda ne kadar büyük bir iş başardığımızı anlamış olduk. Oradaki grupları görünce ve organizasyon süresindeki etkinlikleri görünce etkilenmemek elde değil. Umarım bizler kurum olarak seneye de orada oluruz. Bizler giderken demiştik Fethiye’yi en iyi şekilde temsil edip gelecektik. Orda da özellikle Fethiye sesleri oldukça yüksekti.  8. uluslararası gülen çocuk şenliğine gitmemiz konusunda bizlere destek olan Fethiye Belediye Başkanımız Sayın Behçet Saatçı’ya ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Gültekin’e engelli aileleri, öğrencileri ve kurumumuz adına sonsuz teşekkür ediyoruz. Şenlik boyunca vailand gezisi, İstanbul akvaryum gezisi, eğlenceler, İstanbul boğazı gezisi gibi engelli öğrencilerin kaynaşması için birçok aktivite yaptık. Etkinliğin gala gecesinde ise sponsorlara teşekkür plaketleri, sürpriz sanatçılarla eğlenceler ve üst düzey kamu görevlilerinin katılımının olması dikkat çekiciydi. Gurubumuzun festivalde gerçekleşen sunumundaki öğrencilerin tamamımın engelli öğrencilerden oluşması diğer gurupların çoğunda ise öğretmenlerin ve eğiticilerin de gurup içinde olması dikkat çekiciydi. Şenlik sonunda tüm gurupların gözyaşları arasında birbirlerine sarılarak veda etmesi ise etkinliğin amacına ulaşmasının aslında en güzel göstergesiydi.”ifadelerini kullandı (FG)

İstanbul’daki Uluslararası Festivalde Fethiye Sesleri (1)_640x480 İstanbul’daki Uluslararası Festivalde Fethiye Sesleri (2)_640x480 İstanbul’daki Uluslararası Festivalde Fethiye Sesleri (3)_640x480 İstanbul’daki Uluslararası Festivalde Fethiye Sesleri (4)_640x480 İstanbul’daki Uluslararası Festivalde Fethiye Sesleri (5)_640x480 İstanbul’daki Uluslararası Festivalde Fethiye Sesleri (6)_640x480 İstanbul’daki Uluslararası Festivalde Fethiye Sesleri (7)_640x480

604 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle