Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

İpek Kirpik Nedir? Ne İşe Yarar?

Editor Erkan | 16 Eylül 2022 | Genel, Güncel, Mugla A- A+

İpek Kirpik Nedir? Ne İşe Yarar?

Kadınlar; bulundukları her ortamda şık olmayı arzularlar. Makyaj; güzel olmak adına tek başına yeterli olmayabilir. Birtakım operasyonlara ihtiyaç duyulur. Fakat, her güzellik operasyonu zor ve ağrılı bir süreci ifade etmez. Kısa sürede gerçekleştirilen ve olumlu etkisi bir hayli fazla olan seçeneklerden birisi de ipek kirpik! İnsanların aklında ipek kirpik nedir sorusu bulunuyor.

İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik; her yaştan kadının hakkında araştırma yaptığı uygulamalardan birisi! Bilhassa daha uzun ve gür kirpiklere sahip olmak isteyenler için en uygun seçenek olduğu iddia ediliyor. Ayrıca, ipek kirpik; aynı zamanda rimel ihtiyacını da ortadan kaldırır. Bir başka deyişle, kadınların makyaj için ayırdıkları sürenin kısalmasını sağlar.

İpek kirpik; son derece doğal bir uygulamadır. Saf ipekten üretilmesi ve kirpik aralarına teker teker uygulanması gibi dikkat çekici özellikleri vardır. Kadınlar; daha gür ve dikkat çekici kirpiklere erişmek adına ipek kirpik uygulamasını tercih ederler. Bu uygulama sayesinde azalan kirpiklerin dolgunlaşması mümkün hale gelir. Bunun yanı sıra, birçok kadının hayali olan uzun kirpiklere sahip olunur. İpek kirpikler; daha önce de ifade ettiğimiz gibi saf ipekten hazırlanan takma kirpiklerdir. Üst göz kapağında yer alan kişiye ait gerçek kirpiklere özel medikal yapıştırıcı kullanılarak tek tek yapıştırılmaları söz konusudur.

Kirpikler; kişinin bakım sıklığına bağlı olarak ortalama 2-3 ay içerisinde tamamen dökülür. İpek kirpik; doğallığının yanı sıra gerçek kirpik görünümüne çok fazla benzemesiyle de farkını ortaya koyar. Bir başka deyişle, kişinin göz çevresindeki ipek kirpiklerin dışarıdan fark edilmesi mümkün değildir. Son derece doğal görüntüsüyle kendisi için ödenen parayı sonuna kadar hak eden bir uygulamadır.

İpek Kirpik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İpek kirpik; birçok kadının favorisi olsa da bu uygulama hakkında aklında çok sayıda soru işareti olanların sayısı da hiç az değil! Bilhassa bu işlemin herhangi bir acıya sebep olup olmayacağı merak konusu! İpek kirpik; tek tek yerleştirilen bir işlemi ifade eder. Bu yüzden, benzer operasyonlara kıyasla daha uzun sürebilir. Ancak, kişinin hassasiyet seviyesine göre değişecek herhangi bir yanma haricinde herhangi bir ağrı ya da acıya sebebiyet vermesi ihtimaller dahilinde bile değildir.

İpek kirpik hakkında çok sayıda önyargı mevcut! Bilhassa bu işlemin sağlığa zararlı olabileceğine dair birtakım iddialar var. Ancak, ipek kirpik; son derece doğal bir uygulama olmakla beraber sağlığa zararlı hiçbir yönü bulunmaz. Yine de işlemin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi adına kaliteli bir merkezden hizmet alınmalıdır. Aksi takdirde, işlem sırasında kullanılan yapıştırıcının kirpiğe değmesi gibi sorunlar ile karşılaşılabilir.

İpek kirpik bakımı oldukça önemli! Bilhassa bu işlemin ardından makyaj yapmanın zorlaştığını söylemek mümkün! Bu yüzden, göz makyajı yapmayı sevenlerin işlemin ardından eskiye kıyasla daha dikkatli olmaları şarttır.

28 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle