Hoşgeldiniz  
................................................

İki Yıl Aranın Ardından Kispet Bağlayacaklar

Erkan Ilik | 21 Haziran 2022 | Genel, Güncel, Spor A- A+

Seydikemer Belediyesi, bu yıl 29’uncusu düzenlenecek Seydikemer Belediye Başkanlığı Seki Yağlı Güreşlerinin 27 Ağustos 2022 tarihinde düzenlenecek. Güreş çayırlarının ünlü başpehlivanlarının hemen hemen tamamının katılacağı öğrenilen güreşlerin hazırlıklarının olanca hızıyla devam ettiğini aktaran Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Pandemi süreci nedeniyle iki yıllık aranın ardından ata sporumuz geleneksel yağlı pehlivan güreşlerimizi bu yıl tertipleyeceğiz. Ülkemizin ve bölgenin en iyi güreş etkinliğini düzenlemeyi planlıyoruz” dedi.

Seydikemer İlçesinde geleneksel hale gelen ve pandemi dolayısıyla iki yıldır gerçekleşemeyen Seydikemer Belediyesi  Seki  Yağlı Güreşlerinin 29’uncusu bu yıl 27 Ağustos tarihinde Seki Mahallesinde Zümrüt Çayırında gerçekleşecek.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 29.’uncu Seki  Yağlı Güreşleri’ni iki yıl aradan sonra yaparak geleneği sürdürdüklerini belirtti.

Otgöz, Yeşil çayırların en ünlü başpehlivanları ile anlaştıklarını ve bu yıl diğer yıllara oranla daha güzel bir güreş şöleninin yapılacağını dile getirdi.

Ülke genelinde 120’ye yakın yağlı güreş yapıldığını kaydeden Otgöz, Güreş Federasyonu ile de görüşerek önümüzdeki yılın yağlı güreş programı kapsamında Seydikemer Belediye Başkanlığı Seki Yağlı Güreşleri’nin 27 Ağustos 2022 tarihinde yapılmasının kararını aldıklarını belirtti. Başkan Otgöz, Seydikemer Belediye Başkanlığı Seki Yağlı Güreşleri’nin 27 Ağustos 2022 tarihinde Seki Zümrüt Çayırı Er Meydanı’nda gerçekleştirileceğini söyledi. 50’ye yakın başpehlivan ile anlaştıklarını belirten Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Ne yazık ki korona virüs nedeni ile iki yıldır yağlı pehlivan güreşlerimizi gerçekleştiremiyorduk. Normalleşme süreci ile birlikte bu yılki 2022 yılı Yağlı Başpehlivan Güreşleri takviminde yerimizi aldık. Ve 27 Ağustos Cumartesi gününe Seydikemer Belediyesinde bizde yerimizi aldık. İnşallah bu yıl geçmiş yıllarda yaptığımız organizasyondan daha kapsamlı bir güreş organizasyonu gerçekleştireceğiz. Toplam da 600 civarında pehlivanın Seki Zümrüt Çayırında ter dökmesini hedefliyoruz” dedi. Haber-Hakan AYKIRI

22 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle