Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

İki Yıl Aranın Ardından Gelenek Sürdürülüyor

Erkan Ilik | 15 Nisan 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye Ay Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl kurulan ve geleneksel hale getirilen iftar çadırı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Fethiye’de her yıl geleneksel hale getirilen ve bu yılda geleneğini sürdüren Fethiye Ay Işığı Yardımlaşma Derneği, Fethiye Anadolu İmamhatip  Lisesi yanındaki Salı Pazarı Otoparkında iftar çadırını kurarak günde yaklaşık Bin  kişinin orucunu açması için iftar yemeği veriyor.

Ramazan Ayının ilk günüden itibaren vatandaşların iftar çadırına yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Fethiye Ay Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Baydar  “İki yıldır ülkemizde ve tüm Dünya ülkelerini de etkisi altına alan pandemi süreci nedeni ile iftar çadırı geleneğimize de iki yıl ara vermiştik. Bu yıl normale dönmemiz sebebi ile de geleneğimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Dernek olarak kurmuş olduğumuz iftar çadırında her gün yaklaşık Bin  vatandaşımıza iftar yaptırıyoruz. İftar çadırına vatandaşlarımızın her geçen gün ilgi göstermesi bizleri ve hayırsever vatandaşlarımızı mutlu ediyor” diye konuştu.

Her gün birkaç hayır severin destekleri ile iftar programlarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Baydar, “İşlerinden çıkan halkımızın çoğu iftar saatine evlerine yetişemiyor. Oruçlarını iftar çadırında açıyor” diye konuştu. Haber-Hakan AYKIRI

59 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle