Hoşgeldiniz  
................................................

HONDA’dan Eğitime Büyük Destek

Erkan Ilik | 20 Mayıs 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Motorlu Araçlar Teknolojisi Eğitim ve Uygulama Atölyesine Honda Türkiye A.Ş. tarafından “0” otomobil bağışı gerçekleştirildi. Öğrencilerin eğitim amaçlı kullanmaları için, hibe edilen otomobilin teslim protokolü Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Honda A.Ş Fethiye temsilcisi Nuri Kıvrak, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından imzalandı. Honda’ya eğitime verdiği için destekten dolayı teşekkür eden  Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, “ Geleceğimizin teminatı ve esnafları bu okullarda yetişiyor. Herkes üniversite okumak zorunda değil. Dolayısıyla bu okullar da genç nesillerimize ülkemiz sanayisi için uygulamalı eğitim veriliyor. Bizim istediğimiz de bu” dedi.

Honda Türkiye A.Ş. Fethiye temsilcisi Kıvrak Motor ile Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde yapımı tamamlanan Motorlu Araçlar Teknolojisi Eğitim ve Uygulama Atölyesi açılışı geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Öğrencilere uygulamalı olarak eğitimlerin başlatılmasıyla, geleceğin ustaları eğitim almak için Antalya, Denizli ve Aydın’a gitmekten kurtulmuştu.

Honda Türkiye A.Ş. Fethiye’deki Motorlu Araçlar Teknolojisi Eğitim ve Uygulama Atölyesine sağladığı eğitim ekipmanlarının dışında, bu kez de sadece eğitim amaçlı kullanılmak üzere sıfır Honda Civic otomobil hibe etti.

Hibe protokolü Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Honda A.Ş Fethiye temsilcisi Nuri Kıvrak, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi  Yunus Emre Toplantı Salonunda imzalandı.

Protokol etkinliğine Kaymakam Alper Balcı, Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Ağır Ceza Reisi Abdülkadir Ungan, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Honda Türkiye AŞ. Fethiye temsilcisi Kıvrak motor sahibi Nuri Kıvrak ve diğer yetkiler katıldı.

Kaymakam Alper  Balcı, protokol üyeleri ile birlikte Honda Türkiye A.Ş tarafından hibe edilen Honda Civic marka sıfır otomobilin incelemesini yapıp, hangi amaçla kullanılacağı konusunda Honda Kıvrak Motor sahibi Nuri Kıvrak ve okul müdürü Timur Ergün’den bilgi aldı. Öğrencilerin üzerinde uygulamalı eğitim yapacağı otomobilin incelenmesinin ardından motor atölyesine geçip, burada eğitim gören gençlerle birlikte mesleki eğitim hakkında ve otomotiv sanayinin gelişmeleri hakkında  bilgiler aldı. Kaymakam Alper Balcı, bir otomobilin bütün sistemlerinin yer aldığı uygulama merkezindeki çalışmaları görünce “Benim de okuyasım geldi. Gerçekten harika. Bu merkezi bu seviyeye getiren, emek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Her gencin üniversite okumak zorunda olmadığını aktaran Kaymakam Balcı, “Benim için en güzel projeler bu tür projeler. Devlet, STK’lar  ve hayır sever insanlarımızın  desteği ile yapılan projeler oldukça başarıya daha kolay ulaşıyor.Geleceğimizin teminatı ve esnafları bu okullarda yetişiyor. Herkes üniversite okumak zorunda değil. Dolayısıyla bu okullar da genç nesillerimize ülkemiz sanayisi için uygulamalı eğitim veriliyor. Mesleki Eğitim Merkezlerinin amacı da gelişen sanayimize ara eleman yetiştirmektir” dedi. Haber-Hakan AYKIRI

88 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle