Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Güç Kaynağı Fiyatları

Editor Erkan | 14 Eylül 2022 | Genel, Güncel, Mugla A- A+

Güç Kaynağı Fiyatları

Kesintisiz güç kaynakları aynı zamanda UPS olarak da bilinmektedir. Bu kısaltma Uninterruptible Power Supply kelimelerinin baş harflerinden meydana gelir. Elektrik yükünün bağlı olduğu şebekede oluşabilecek olası gerilim dalgalanmalarına, elektrik kayıplarına karşı sistemi korur.

Bu sistemler temel olarak Statik ve Dinamik UPS şeklinde ikiye ayrılır. Statik UPS ise kendi içinde,

Online Çift Çevrim UPS,

Line Interactive UPS,

Offline UPS olarak üçe ayrılır.

Güç kaynakları hem sistemin voltaj dalgalanmaları ve elektrik kayıplarından zarar almasını önlemekte hem de bilgisayarlarda yapılan çalışmaların kaybedilmemesini sağlamaktadır. Bu nedenle oldukça önemli bir rolü vardır.

Güç kaynağı fiyatları türe göre değiştiği için standart değildir. Bunun yanı sıra kesintisiz güç kaynakları farklı modellerde olduğu için sağladıkları güç oranları, bunu ne kadar süre verdiği de değişir. Eğer ihtiyacınıza bir inceleme yaparsanız, İnform tarafından size sunulan seçenekler arasından bütçenize uygun olanlara hemen ulaşabilirsiniz.

Güç Kaynağı Ne İşe Yarar?

Frekans değişimleri, ani güç dalgalanmaları ya da enerji kayıpları hem iş yerlerinde hem de yaşam alanlarında büyük sorunlara yol açar. Zira çalışmaların aksamasına, üretimin geçici de olsa durmasına, elektronik sistemlerin zarar görmesine ve daha birçok duruma sebep olabilir. Ayrıca bilgisayarlarda veri kayıplarına da yol açabilir.

Ancak güç kaynakları gerek enerji kayıplarında gerekse ani güç dalgalanmalarında çözümler sunmaktadır. Böylece sistem sorunsuz bir şekilde kullanılmaya devam edebilir.

30 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle