Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiyespor Olağan Üstü Kongresi 2 Temmuz’da

Erkan Ilik | 15 Haziran 2022 | Genel, Güncel, Mugla, Spor A- A+

Fethiyespor Olağan Üstü Kongresi 2 Temmuz’da

TFF. 2.lige yükselen Fethiyespor’da geçtiğimiz günlerde Başkan Esat Bakırcı’nın rahatsızlığı ve çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle iki kez yapılamayan kongre 2 Temmuz Cumartesi günü olağan üstü olarak yapılacak.

TFF. 2.lige yükselen Fethiyespor’da geçtiğimiz günlerde Başkan Esat Bakırcı’nın rahatsızlığı ve çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle iki kez yapılamayan kongre 2 Temmuz Cumartesi günü olağan üstü olarak yapılacak. Başkan Esat Bakırcı “ Rahatsızlığım nedeniyle yapamadığımız kongreyi olağan üstü olarak gerçekleştireceğiz, play off mücadelesi ve şampiyonluk kutlaması nedeniyle ayrıca üç yılın stresi sağlığımda problem yaşattı. Çünkü adeta bir savaştan çıktık. Şimdi rahat şekilde tüm üyelerimizin katılımıyla kongremiz gerçekleştireceğiz” dedi.

Fethiyespor Başkanı Esat Bakırcı yaptığı açıklamada “ Bana gösterdikleri ilgiden dolayı üyelerimize teşekkür ederim. Rahatsızlığım nedeniyle hemen herkes aradı. Üç senenin stresinden biraz mide problemi geçirdim. ağrılarım artınca biraz zorluk çektim ama gördüğünüz gibi şu anda gayet iyiyim. İzmir’de  son kontrolleri yaptırdım. Şimdilik bir problemim yok.  Kongrenin iptal olması da bir bakımdan iyi oldu. Çünkü büyük bir savaştan çıktık. Hemen bunun arkasından bir kongre yapmak çok hoş olmazdı. Çünkü bize yeni yüz arkadaşlar da ilave olacak. Yorgun olan arkadaşlarımızdan bazısı ayrılacak. Yeni bir yönetim seçeceğiz. Bunun için de olağan kongremizin yapmak için karar aldık. İlk toplantı 25 Haziran Cumartesi günü ancak çoğunluk olmaz ikinci toplantı 2 Temmuz Cumartesi günü 17: 30 da. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezinde yapılacak. Fethiyesporu şampiyon yaptık çok güzel bir şey başardık. Gördüğünüz Fethiyespor’un bayrağı altında, bu şampiyonluk Fethiyemize yakıştı”dedi.

Yaklaşık 4 Milyon Borç Ödenecek

Şampiyon olan takımın hak edişlerini öncelikle ödemek için çaba gösteriyoruz diyen Başkan Esat Bakırcı “  Önümüzde ilk önce bir ay içinde ödeyeceğimiz borçlar var. Futbolcuların iki milyon yüz doksan dokuz bin lira maç başı alacakları var. Bir de bir milyon altı yüz seksen beş bin lira şampiyonluk primleri var. Yani futbolculara yaklaşık bir dört milyon lira ödemimiz var. Piyasa borcumuz çok öyle önemli değil. Beş yüz bin lira civarında ama bunların bir kısmını zaten o zaman öderiz. Bazı arkadaşlarımızdan da bunun için biraz belki indirim isteyeceğiz. Onlardan da iyi bir sonuç alırsak en önemli bölümü kapatmış olacağız şeklinde konuştu.

Bayrak Kampanyası

Bakırcı Fethiyespor’a şuanda destek zamanı olduğunu hatırlatarak bir bayrak kampanyası düşündüklerini belirtti.  Bakırcı; “Herkesin elini taşın altına koyacağına inanıyorum. Şimdi bir bayrak kampanyası planlıyoruz. Tanesi 3 bin lira olarak düşünüyoruz. Ama bu daha bir ay içinde gerçekleşecek. Bütün her şeyi Fethiyespor’a ait baskısı, bayrağı asması bunun örnekleri de var. Bin tane bayrak satarsak yine de Fethiyespor için 3 Bin tl toplanır bu kampanyaya tüm halkımızın esnaflarımızın, turizmcilerimizin destek vermesini istiyoruz” dedi.

“Tesis İçinde Destek Lazım”

Fethiyespor’a hem şampiyonluğa götürdük. Hemde bugünkü değeri ile 20-25 Bin Tl’lik tesis yaptık diyen Bakırcı; “ En büyük olay Fethiyespor’un  şampiyonuğu. Ama yaptığımız tesisi de unutmamak lazım. 15 milyon liraya yaptığımız tesisin hemen hemen bütün altyapılarını bitirdik. İçinin döşemesi kaldı. Onun için de üç milyon liraya ihtiyacımız var. İnşallah Kaymakamımızda, Belediye Başkanımızla beraber buraya destek sağlarlar. Yeni yerimize Eylül ayında bitirebilirse yeni sezona orada başlamak istiyoruz. İnşallah el birliği ile tesisi bitiririz. Bize bu şampiyonlukta bir bardak su verenle beraber kim katkı sağladıysa hepsine teşekkür ediyorum. Bugüne kadar  Esnaf hastanesimiz çok destek oldu. Belediyemiz olmazsa olmaz. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

“ 25 -30 Milyon Tl’lik Bütçe Gerekli”

Fethiyespor’un bu sezon 2. Lig’te mücadele edeceğini hatırlatan Fethiyespor başkanı Esat Bakırcı;” Bu sene öncelikle ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız lazım. Çünkü federasyon aldığım bilgiye göre gelir ve giderlerimize çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bu sezon 25-30 milyon tl’lik bütçe gerekiyor. Ynei yönetim kurulu ile gerekli planlama yapılacak. Öncelikle Fethiye Belediyesi, STK’lar  ve taraftarlarımıza, üyelerimize, Fethiye halkımıza önemli görevler düşüyor. Mali planlamada .” dedi.

“Hocamız Rapor Verecek”

Başkan Esat Bakırcı, Teknik Direktör Selahaddin Dinçel’in yeni dönem futbolcu iç ve dış transferi ile ilgili rapor vereceğini henüz net bir konuşma yapılmadığını belirterek; “ Tabii hocalarımız rapor verecek. Hocamızla beraber daha bu tür konuşma yapmadık. Henüz şampiyonluk sevinci yaşanıyor. Ama hocamız benden bazı görüşmeler için müsaade istedi. Ben müsaadeyi verdim. Çünkü önümüzdeki dönemde ne olacağımız hala belli değil. Nedir ne değildir belli değil. Zaten çok fazla ilk 11’de oynayan arkadaşlardan çok kalan yok. Çünkü onların hepsi 1senelik kiralı olanlar vardı. Bu konuda kendi futbol şube sorumlularımız da karar verecekler. Hocamdan da raporu alacağız. Biz de bazı şeyleri görüyoruz. Ama bizim ciddi bir transfere ihtiyacımız var. Yani elimizde 2.Lig’de bizi götürecek futbolcular yok.Tabi hepsi önümüzdeki zaman içinde kongreden sonra belirlenecek.” İfadelerini kullandı.”

64 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle