Hoşgeldiniz  

FETHİYE’DEKİ YERLEŞİK YABANCILAR NOEL ALIŞVERİŞİNDE

Erkan Ilik | 18 Aralık 2020 | Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Sağlık A- A+

Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancı vatandaşların Noel Bayramı hazırlıkları için yaptığı alış verişler, korona virüsle mücadele kapsamında zor günler yaşayan Fethiye esnafının bir nebze de olsa yüzünü güldürüyor.

Hristiyanların bayramı olan ve Hz. İsa’nın doğumunun hatırlatıldığı Noel Bayramı diğer adıyla Christmas’a sayılı günler kala Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancılar, hazırlıklara başladı. Noel Bayramı için alış veriş yaparak hazırlıklara başlayan yabancı uyruklu vatandaşlar, korona virüsle mücadele kapsamında zor günler yaşayan Fethiye esnafının bir nebze de olsa yüzünü güldürüyor.

Hz. İsa’nın doğduğu güne yani,  24 Aralık’ı 25 Aralık gecesine bağlayan gece olarak kabul edilen Noel Bayramı için Fethiye’de yaşayan yerleşik yabancı vatandaşlar tarafından şu günlerde alış verişte yoğunluk yaşandığını ifade eden esnaflardan Adnan Sülek, “Onların ülkelerinde, 24 Aralık’ı 25 Aralık’a bağlayan gecede Noel Bayramı olarak kutlanmaktadır. Fethiye ve civar ilçelerde de yaşayan yerkeşik yabancılar da Noel Bayramını kendi atalarında düzenledikleri etkinlikler ile burada kutlarlar. Bu gün için birbirlerine hediyelik eşya alırlar. Bizim kültürümüzdeki mektup olayı gibi birbirlerinin adreslerine kutlama kartları gönderirler. Korona virüsle mücadele kapsamında işlerimizde hissedilir derecede düşüş vardı. Yabancı vatandaşların alış verişleri ile bir nebze de olsa soluk almaya çalışıyoruz” dedi.

Sevdiklerine hediye almak için alış veriş yaptığını ifade eden İngiliz vatandaşı Ritorasso ise, Tüm Hristiyan âleminin Noel Bayramını kutladı. (HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

6654 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4126
EURO 9,0363
BIST 10,1620
ALTIN 441,98

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle