Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye’deki Çalış Kuş Cenneti’nde Çevre Temizliği Yapıldı

Erkan Ilik | 16 Nisan 2014 | Eğitim, Güncel A- A+

“38. Turizm Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte 12 çevreci, Foça Mahallesi’ndeki Çalış Kuş Cenneti’nin çevresinde temizlik çalışması yaptı.

Naylon poşet ve eldiven dağıtılan çevreciler, deniz kıyısında bulunan pet şişe, karton kutu, naylon poşet, otomobil lastikleri ve ev atıklarını topladı. Fethiye Turizm Danışma Ofisi sorumlusu Güler Uymaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, çevre temizliğini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile planladıklarını ancak öğrenci grubunun son anda vazgeçtiği için katılımın biraz az olduğunu anlattı. Topladıkları çöpler arasında en çok pet şişe, karton kutu, naylon poşet, otomobil lastiği, ev atığı bulunduğuna dikkati çeken Uymaz, “Piknik yapan insanlar zannediyorum atıklarını bırakmış. İnsanlar atıkları bırakmasa herkes çöpünü yanında götürse başka insanlar da temizlik kampanyası yapmak zorunda kalmaz” dedi. Uymaz, çevrenin temiz kullanılıp, temiz bırakmayı öğrenilmesi halinde çok daha güzel bir dünyada yaşanılabileceğini vurguladı.    Toplanan yaklaşık 20 torba atık, daha sonra belediye çöp toplama alanına gönderildi.(FG)

Fethiye'deki Çalış Kuş Cenneti'nde Çevre Temizliği Yapıldı (1)_640x427 Fethiye'deki Çalış Kuş Cenneti'nde Çevre Temizliği Yapıldı (2)_640x427 Fethiye'deki Çalış Kuş Cenneti'nde Çevre Temizliği Yapıldı (4)_640x427

 

1379 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle