Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye’de Yüzme Bilmeyen Kalmayacak

Erkan Ilik | 26 Ağustos 2022 | Eğitim, Genel, Güncel, Spor A- A+

Gençlik ve Spor Bakanlığının yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamında Fethiye’ye yapılan portatif yüzme havuzu görkemli bir törenle açıldı.

Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü  bahçesinde kurulan portatif yüzme havuzunun açılış törenine Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye  Kaymakamı Alper Balcı, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş,  AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, protokol üyeleri, sporcular ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile birlikte başlayan törende  yaz dönemi boyunca 7-12 yaş arasındaki gençlere hizmet verecek olan portatif yüzme havuzunda hedefin binlerce öğrenci olduğu belirtildi.

“Hedefimiz 50  Bin Öğrenci

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, “Yüzme bilmeyen kalmayacak’ projesi sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Gençlik Spor Bakanlığımızın destek ve katkılarıyla yaklaşık üç yıldan beri başarıyla devam etmektedir. İlk yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği yüz günlük eylem planında 100 bin evladımıza ücretsiz yüzme öğrettik.Geldiğimiz nokta da yaklaşık üç buçuk milyon gencimize, Türkiye genelinde ücretsiz yüzme öğrettik. Muğla genelinde geçen sene 15 bin çocuğumuz ücretsiz yüzme projesi kapsamında imkanlardan faydalandı. Biz 30 bin gibi bir hedef koymuştuk. Hedefi Yatağan ve Fethiye’yi hesaplamadan koymuşuz.Biz 20 bini bugün itibariyle geçmişiz. Yatağan ve Fethiye’yle birlikte Allah kısmet ederse biz bu yıl 40 bini aşmayı hedeflemekteyiz. Fethiye’de ise proje kapsamında 917 öğrencimiz yüzme eğitimi için başvuru yapmış. Fethiye’de imkanların el verdiği ölçüde bu hizmetimizi aralıksız sürdüreceğiz. Tabii ki sadece yüzme havuzunun açılışı değil, üniversitenin öğrenci yurdunun da canla başla kasım ve aralık ayı gibi yetişmesi için çalışıyoruz” diye konuştu.

“Muğla’da Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmayacak”

Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “Yüzme bilmeyen kalmasın projesi. Bu proje gerçekten çok önemli… Çünkü yüzme çocukken öğreniliyor. Yüzmek fiziksel hem ruhen de gelişimine katkı sağlıyor. Özellikle bin yüz kırk kilometre kıyı şeridi olan Muğla ilindeki tüm çocuklarımızın yüzme bilmesini istiyorum. Yüzme bilmeyen kalmasın istiyoruz. Proje Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başladı. Sayın Bakanımız destekleriyle de özellikle önce Yatağan’da bugün de Fethiye’de yüzme havuzunun açılışını yapıyoruz. Amacımız Fethiye’de bu yüzme havuzunu kalıcı hale getirmek. İl müdürüm hedefini kırk bin dedi.  Ben elli bin olsun istedim. İstiyoruz ki bütün çocuklarımız yüzmeyi öğrensin.Muğla Üniversitemiz ve Fethiye’deki işletmemiz her geçen gün biraz daha büyüsün. Daha fazla öğrenci kabul etsin” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından Fethiye’ye yapılan portatif yüzme havuzunun açılış kurdelesi protokol üyeleri sporcu çocuklar ile birlikte kesilirken, tören havuzda yapılan incelemelerin ardından sona erdi. Haber-Hakan AYKIRI

65 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle