FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI (FTSO) SEÇİMLERE HAZIRLANIYOR

02 Eylül 2022 - 09:15

FETHİYE TİCARET ve SANAYİ ODASI (FTSO) SEÇİMLERE HAZIRLANIYOR

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Organ Seçimleri için geri sayım başladı. Beyaz, Mavi ve Kırmızı Grup ismiyle üç farklı grupta üç adayın yarışacağı seçimlerde FTSO’yu 4 yıllığına yönetecek yeni kadrolar belirlenecek.

6000’e yakın üyesi bulunan FTSO yönetimi için ekim ayında yapılması planlanan seçimlerde, 13 meslek grubu tarafından 38 meclis üyesi seçilecek, meclis üyeleri de yeni başkan ve yönetim kurulunu belirleyecek.

3 ADAY BAŞKANLIK İÇİN TER DÖKECEK

Yaklaşan seçimlerle birlikte hareketlenen çalışmalarda, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) mevcut başkanı Osman Çıralı dahil üç başkan adayı, FTSO’yu 4 yıllığına yönetmek için ter dökecek.

FTSO BAŞKAN ADAYLARI VE KISA ÖZ GEÇMİŞLERİ İSE ŞÖYLE:

Asım Orhan / Beyaz Grup

Muğla, Seydikemer / Zorlar’da dünyaya geldi. 49 yaşındaki Asım Orhan, evli ve 2 çocuk babasıdır. “En genç başkan adayı” olma özelliğini taşıyan Orhan, Seydikemer’de Orsa Grup Petrol ve Orsa Grup Oto Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütüyor. Orhan, daha önce 2 dönem Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeliği ve 1 dönem Seydikemer Belediyesi meclis üyeliği yapmıştır. 2 dönem Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığını yürüten Mustafa Büyükteke ile seçimlere katılan Orhan, 2022 seçimlerine “Beyaz Grup”un başkan adayı olarak katılmaktadır.

Osman Çıralı / Mavi Grup

Muğla, Fethiye’de dünyaya geldi. 62 yaşındaki Osman Çıralı evli ve 2 çocuk babasıdır. 1985 – 2020 yılları arasında Şamdan Restaurant’ı işletmiştir. 2009 – 2013 yılları arasında Akif Arıcan’ın “Kırımızı Listesi”nden FTSO meclis başkan yardımcılığı ve 2013-2018 yılları arasında Akif Arıcan yönetimi döneminde meclis başkanlığı yapmıştır. 2018 yılında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Mustafa Büyükteke’nin “Mavi Listesi”nden başkan adayı olarak FTSO yönetim kurulu başkanı seçilmiştir. Halen FTSO yönetim kurulu başkanlığı görevine devam etmektedir.

Günay Özütok / Kırmızı Grup

Muğla Fethiye’de dünyaya geldi. 53 yaşındaki Günay Özütok bekardır. Uzun yıllardır Fethiye Hisarönü’ndeki London Otel’in işletmeciliğini yapmaktadır. Akif Arıcan başkalığı zamanında 2 dönem başkan yardımcılığı yapmıştır. Özütok, 2 dönem Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan ile seçimlere katılmıştır. 2022 seçimlerine “Kırmızı Grup” adı altında bu kez başkan adayı olarak katılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

*

code

*

Fethiye Gazetesi 2021 Her Hakkı Saklıdır