Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Fethiye Belediyespor, TED Koleji’ni Farklı Mağlup Etti 104-70

Erkan Ilik | 11 Aralık 2021 | Genel, Güncel, Spor A- A+

Türkiye Basketbol Ligi’nde 11. haftanın açılış mücadelesinde Fethiye Belediyespor, evinde ağırladığı TED Kolejliler Spor Kulübü takımını 104-70 mağlup etti. Fethiye temsilcisinde 24 sayı kaydeden William Daniels galibiyette önemli pay sahibi oldu.

Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Yücel Çilingir yönetirken, yardımcılıklarını Abdullah İlik ve Batuhan Kümükoğlu yaptı. Fethiye Belediyespor karşılaşmaya Arda Erdoğan, Ozan Dilik, Ogün Sevinç, Bora Hun Paçun ve William Daniels ilk beşi ile başladı. TED Kolejliler Spor Kulübü ise Joel James, Cihat Dalgalı, Mete Tekçevik, Gökhan Demirli ve Keshun Sherrill ilk beşi ile parkedeki yerini aldı.

Fethiye Belediyespor, Will Daniels’in 9 sayıyla karşılaşmaya başladı. 7-0 ile cevap veren TED Kolejliler rakibinden sıyrılarak farkı açtı ve 17-10 öne geçti. Son bölümde Antino Jackson’un arka arkaya üçlükleriyle Fethiye Belediyespor geri gelse de öne geçemedi. İlk çeyrek 23-20 TED Kolejliler üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte İlker’in üçlüğüyle Fethiye Belediyespor öne geçti. Ancak hemen Keshun Sherrill ile cevap veren TED Kolejliler üstünlüğü geri aldı. Üstünlük bu dakikalarda el değiştirmeye devam etti. Son bölümde tecrübeli oyuncular Bora Hun ve İlker ile 7-0 seri yakalayan Fethiye Belediyespor, çeyreği 46-41 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Antino Jackson ile harika başlayan Fethiye Belediyespor, 9-0’lık seriyle farkı çift haneye çıkardı (55-41). TED Kolejliler bu çeyrekteki ilk sayısı 5 dakika sonra Kevin Kaspar ile kaydedebildi. Ancak özellikle yayın gerisinden inanılmaz ritim yakalayan Fethiye Belediyespor, kendisini rakibine hiç yaklaştırmadı. Çeyrek skorunun 35-10 tamamlandığı üçüncü çeyrek 81-51 Fethiye Belediyespor’un üstünlüğüyle geçildi.

Rahat bir son çeyrek geçiren Fethiye Belediyespor karşılaşmadan 104-70 galibiyetle ayrıldı.

Fethiye Belediyespor’da Will Daniels 24 sayı ile galibiyetin mimarı olurken, Antino Jackson 19, İlker Tunalı da 15 sayılık katkı sağladı. TED Ankara Kolejliler’de ise Keshun Sherrill ve Cihat Dalgalı 15’er sayı atarken, Kevin Kaspar 12 sayı kaydetti. Haber-Hakan AYKIRI

240 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle