Hoşgeldiniz  

FETHİYE BELEDİYESİNDE “ASGARİ ÜCRET 3.300 TL.”

Erkan Ilik | 13 Ocak 2021 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

Fethiye Belediyesi ile Belediye – İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi imzalandı. 236 kadrolu, 580 KHK’lı personeli kapsayan iş sözleşmesinde, en düşük KHK’lı işçi maaşı 3 bin 300 TL oldu.  Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Belediye – İş Sendikası Şube Başkanı Ender Akbay, Belediye – İş Sendikası Şube Başkan Yardımcısı Atilla Türkmen, İnsan Kaynakları Müdürü Mesut Doğan ve sendika temsilcileri toplu iş sözleşme imza törenine katılım sağladılar.

 “BELEDİYEMİZ EKONOMİK ŞARTLARI ELVERDİĞİ ÖLÇÜDE ZAM YAPTIK”

236 kadrolu personelin günlük yevmiyesine toplam 21 TL ücret zammı yapıldı. 580 KHK’lı personel için ise yine toplam 21 TL ücret zammı verilmesi kararlaştırıldı. Bu kapsamda toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Alim Karaca, “Özellikle pandemi döneminde personelimizin nasıl özveriyle çalıştığını gördüm. Belediyemiz ekonomik gücü elverdiği ölçüde emekçi arkadaşlarımıza zam yaptık.  Gönül isterdi ki, daha fazla verebilelim. Belediyemize ve tüm personelimize hayırlı olsun” dedi.

“BELEDİYE İŞ, “EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 3 BİN 300 TL OLDU”

Belediye – İş Sendikası Şube Başkan Yardımcısı Atilla Türkmen, “Şirketle yapmış olduğumuz sözleşmede en düşük işçi maaşı 3 bin 300 TL ayrıca ilave hediye, ikramiye alınmıştır. Kadrolu işçilerimiz için de belli bir oranda zam yapılmıştır. Başta Belediye Başkanımız Alim Karaca olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm emekçi arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

381 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4126
EURO 9,0363
BIST 10,1620
ALTIN 441,98

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle