Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

FETHİYE ARITMA TESİSİ 250 BİN KİŞİLİK NÜFUSA GÖRE YAPILIYOR

Erkan Ilik | 27 Ekim 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

FETHİYE ARITMA TESİSİ 250 BİN KİŞİLİK NÜFUSA GÖRE YAPILIYOR
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Fethiye İlçesi’ne yapılacak olan 2. etap Fethiye Atıksu Arıtma Tesisi’nin çalışmalarına başlandı. Yaklaşık 60 milyon liraya mal olacak tesis tamamlandığında 125 bin kişilik kapasitesi 250 bin kişilik kapasiteye çıkartılmış olacak. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Atıksu Arıtma Tesisinin kapasitesi Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 katına çıkartılıyor. Hali hazırda işletilmekte olan 25.000 m3/gün kapasiteli Atıksu Arıtma Tesisi tamamlandığında 50.000 m3/gün kapasiteye ulaşacak. 125 bin nüfus kapasitesine sahip olan tesis 250 bin kişilik nüfusa göre planlandı. Aynı zamanda mevcut tesisteki Elektro – Mekanik Sistemlerinde yenileme ve iyileştirme işlemlerinin de gerçekleştirilecek olması, Fethiye AAT’nin çıkış suyu kalitesini de arttırarak daha temiz bir deşarj yapma imkanı sağlayacak. Tesisteki kapasite artışı ile Fethiye’nin önümüzdeki en az 20 yıllık Arıtma ihtiyacı karşılanmış olacak.


“ALT VE ÜST YAPILARI İLE ÖRNEK BİR MUĞLA’NIN GELECEĞİNE YATIRIM YAPIYORUZ”
Eşsiz, doğal güzellikleri ile dünyanın ve ülkemizin çekim merkezi olan Muğla’da alt ve üst yapılara büyük önem verdiklerini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün birçok ilçede devam eden altyapı yatırımları ile Muğla’nın güzelliklerini koruyarak geleceğe taşıdıklarını belirtti. Başkan Gürün; “Muğla’mız 13 ilçesi, 569 mahallesi, yüzde 68 orman varlığı, 1479 km kıyı uzunluğu ile ülkemizin ve dünyanın en gözde merkezlerinden biri. Yazlık ve kışlık nüfusu arasında büyük fark olan Muğla’mızda altyapı yatırımlarına büyük önem veriyor ve yazlık nüfusumuza göre yatırım yapıyoruz. Özellikle dünya bankasından sağladığımız kredilerle Muğla’mızda altyapıya büyük yatırım hamlesini başlattık. Fethiye ilçemizde devam eden kanalizasyon çalışmalarının yanı sıra Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasitesini de iki katına çıkartıyoruz. Fethiye’mizin, Muğla’mızın geleceğine yatırım yapıyor, hemşerilerimizin ve misafirlerimizin alt ve üst yapıları ile örnek bir kentte huzur içinde yaşamaları için çalışıyoruz” dedi.(HABER/ŞULE UĞUR)

267 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,5145
EURO 10,1487
BIST 11,9021
ALTIN 498,88

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle