Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

EROL DOLU ANKARA’DA MASUM TÜRKER İLE KONUŞTUM

Erkan Ilik | 13 Nisan 2014 | Genel A- A+

                           EROL DOLU ANKARA’DA MASUM TÜRKER İLE KONUŞTUM                       

 

Türkiye’de DSP bir döneme damgasını vurmuş bir partidir. Türk siyasetinin Dünya’ya ismini duyurmuş Bülent Ecevit gibi dürüst birisi, zor şartlar altında bu partiyi 14 Kasım 1985 tarihinde kurdu. 1987 seçimlerinde baraja takıldı. Arkasından 1991 seçimlerinde % 10 seçim barajını aşarak Yedi Milletvekili ile TBMM sine girdi. 1995 seçimlerinde Solun Birinci partisi ve 1999 seçimlerinde de Türkiye’nin Birinci partisi yaparak DSP’Yİ İktidara taşıdı.

     1983 ve 1984 yıllarında ben Genç yaşta birisi olarak Ankara’da öğrenciydim. O yıllarda Ankara’da bulunan Muğla’dan Okul arkadaşım Ali Kulaksızoğlu ile birlikte, Akay Caddesinde bulunan bir Apartmanın giriş katında bulunan dairesinde DSP’NİN kuruluş Bürosuna gidip geliyorduk. O yıllarda DSP’NİN zorlukları Halkın gücü ile yenerek nasıl kurulduğunu ben çok iyi biliyorum.

     Geçen hafta daha önceden 10 Nisan 2014 Perşembe günü için randevu aldığım DSP Genel Başkanı Sayın Masum Türker ile DSP Genel Merkezinde 55 dakika baş başa görüştüm.

Ben de DSP Üyesi birisi olarak bir döneme damgasını vuran ve Muğla’dan da bir zamanlar Üç Milletvekili çıkaran DSP’nin bundan sonra nasıl bir çalışma yapacağını bizzat Genel Başkandan öğrenmek istedim. Kendisi beni çok iyi karşıladı. Fethiye ve Muğla üzerine konuştuk. Partinin geleceği hakkında kendisine sordum. Bana ‘Erol Bey, Türkiye üzerinde oylar bölünmesin diye söylenen sözlerden dolayı istediğimiz sonucu alamıyoruz. Ama bu durumu halka anlatarak düzeltmemiz gerekiyor. Bundan sonra İl, İl gezeceğim ve Partili arkadaşlarımızla toplantılar yaparak yeni bir örgütlenmeye gitmemiz gerekiyor’ diyerek parti geleceği üzerinde 55 dakika konuştuk.

     Sayın Masum Türker’i Kamuoyu 18 Nisan 1999 Milletvekili Genel Seçimlerinde DSP İstanbul Milletvekili olduktan sonra TBMM’sinde ekonomi konularında yaptığı konuşmalarla tanıdı. Masum Türker, Beş ay Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanlığı yaptığı dönem olan 2002 yılında ismi daha da ön plana çıktı.

Ben Masum Türker’i ilk defa 1999 yılında İstanbul Milletvekili olduğu dönemde TBMM’ sinde Ekonomi ile ilgili yaptığı bir konuşma sırasında Televizyonda izlediğimde, ‘Ecevit niye bu Milletvekilini Bakan yapmadı’ diye düşünmüştüm. Daha sonraları DSP kurultaylarında onu kürsüden dinlediğimde DSP nin Genel Başkanı Masum Türker olmalı demiştim.

6 Haziran 2010 tarihinde Genel Başkan olduğu Kurultayda Masum Türker, Türkiye’nin yarınları için nasıl bir siyaset üreteceklerini bilimsel bir şekilde anlatırken ‘DSP Genel Başkanı olarak bundan sonra Hz. Ali cesaretiyle DSP’Yİ iktidara taşıyacağım’ demişti Hz. Ali cesareti toplumda olumlu olarak anımsanır ve gerçekleri yansıtır.

Sayın Masum Türkler bana ‘Erol Muğla’da İki dönem DSP’DEN Milletvekilliği yapan Fikret (Uzunhasan) Muğla’nın Ula İlçesinden Belediye Başkan Aday, Adayı oldu ama CHP onu aday yapmadı’ dedi. Ayrıca bizim çok sevdiğimiz Alim Karaca için de Partiden ayrılmasa daha iyi olurdun’ diye söyledi.

Ben kendisine daha önceleri ‘Partiye dışarıdan DSP’YE inanmamış, Parti bilinci olmayan insanların geldiğini ama zor zamanda da partiyi terk ettiklerini söyleyerek,’Sayın Genel Başkanım, bu partiye gerçekten gönül vermiş, siyasi bilinci olan insanların sahip çıkmaları gerektiğini ve bunun için Partide sağlıklı bir üye yazımının olması ve 2015 Milletvekili seçimlerine hazırlanmak gerektiği’ söyledim.

Kendisi gelecek günlerde Muğla’ya da gelip partililerle toplantı yapacak.

     Sayın Masum Türker bana Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Yirmi Milletvekli’nin imzasını bulursa DSP’DEN Cumhurbaşkanı adayı olacağını da belirtti.

 

 

 

352 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle