Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Çini Eserler Göz Kamaştırdı

Erkan Ilik | 24 Haziran 2022 | Genel, Güncel A- A+

Kültür Bakanlığı  Çini Sanatçılarından Sibel Uça, aralarında ev hanımı ve emeklilerin yer aldığı 23 kursiyeri ile birlikte pandemi dönemi ve ardından gerçekleştirdiği eserleri Fethiye Belediyesi Özer olgun Kültür Merkezi Salonunda bir sergi ile beğeniye sundu. Cam’dan seramiğe kadar değişik eşyaların üzerine yapılan çini işlemeler büyük ilgiyle izlendi. Aynadan kullanım eşyalarına, gramafon ve panolara kadar el işi göz nuru ile 23 kursiyerin kurs öğreticisi Sibel Uça nezaretinde yaptıkları birbirinden güzel eserler, adeta göz kamaştırdı. Uça, serginin Cumartesi günü akşam saatlerine kadar gezilebileceğini belirterek, “Sergide 250 eserimiz bulunuyor. Pandemi ve ardından yapılan eserlerimizi görenler çok beğendiler. Bu bizi mutlu ediyor. 23 arkadaşımızın  Türk kültürünün simgelerinden çini işini öğrenmesi beni de ayrıca sevindirdi” dedi.

Kültür Bakanlığı  Çini Sanatçılarından Sibel Uça, 23 kursiyeri ile birlikte pandemi dönemi ve ardından gerçekleştirdiği eserleri Fethiye Belediyesi Özer olgun Kültür Merkezi Salonunda bir sergi ile beğeniye sundu.Biri Japon uyruklu olmak üzere 23 kursiyerin gerçekleştirdiği el  işi göz nuru eserler,izleyenlerin gözlerini kamaştırdı. Panolardan çeşitli kullanım eşyalarına, özenle hazırlanmış Türk kültürünü simgeleyen Çini eserler, Cumartesi günü akşam saatlerine kadar gezilebilecek.

Kültür Bakanlığı Çini Sanatçısı Sibel Uca, pandemi dönemi ve sonrasında yaptığımız eserleri beğeniye sunmak istedik. 23 kursiyerimizle gerçekleştirdiğimiz Çini eserlerden 250 tanesini burada sergiliyoruz. Ciddi bir emek sarf edilen bu eserler, çok beğenildi. Bizlerde mutlu olduk. Çini sanatını kursiyerlerimize öğretmekten mutlu oluyorum. Kursiyerlerimizle yeni çalışmalarımızın da içine gireceğiz” dedi.

23 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle