Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

CHP’li Başkanlardan Kurumumuza 10 Ocak Ziyareti

Erkan Ilik | 10 Ocak 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır ve CHP Fethiye İlçe Başkan Adayı Ahmet Selim Yücel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Fethiye Gazetesi ve Beşkaza Gazetesi imtiyaz sahibi Nur İlik ve ekibini ziyaret etti. Daydır, “Gazeteciler düşük ücret, tutuklanma, haklarında açılan davalar ve işsizlik gibi çok ciddi sorunlarla karşı karşıya” dedi.

CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır, beraberinde  CHP Fethiye İlçe Başkan Adayı Ahmet Selim Yücel ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle Fethiye Gazetesi ve Beşkaza Gazetesi imtiyaz sahibi Nur İlik ve ekibini ziyaret etti.

CHP ‘li Daydır, “10 Ocak yalnızca çalışan değil, çalışamayan, çalıştırılmayan gazeteciler gününde sizi ziyaret etmek istedik. Çalışan, çalışacak, haklarını alacak tüm gazetecilerin gününü kutluyorum” dedi.

“İşsizliğin En Fazla Olduğu Meslek Gruplarından Birisiniz”

CHP Seydikemer İlçe Başkanı Daydır, çalışan gazetecilerin düşük ücret, tutuklanma, haklarında açılan davalar ve işsizlik gibi sorunları olduğunu vurgulayarak “İşsizlik rakamlarına bakıldığında işsizliğin en fazla, en yoğun olduğu meslek gruplarından birisiniz. Daha da acısı en fazla tutuklu gazetecinin olduğu ülkede mesleğinizi yapıyorsunuz. Yıllar içerisinde bu durumu mücadelelerle düzeltmeye çalışırken, bugünün iktidarında bütüncül bir şekilde bütün meslek grupları gibi çok ciddi baskı tehdit altında, işini yapması engellenen, gazeteci olmayan ancak yandaş kişilerin gazeteci diye tarif edildiği bir iklimde mücadele veriyorsunuz.  Burada da sihirli sözcük bana sorarsanız dayanışma ve doğru mesleki örgütlenme. Bu mesleki örgütlenme büyütüldüğünde mutlaka sonuç alınabileceğine inanıyorum” dedi.

CHP’li Daydır, iletişim fakültelerinden yeni mezun olanların meslek hayatlarında karşılaştıkları sorunlara da değinerek “Binlerce iletişim fakültesi öğrencisi mezun olduktan sonra önce stajyer gazeteci denip, sonra sigortası yapılıp ücreti düşük veya ücretsiz; uzun vadede güvencesiz bir şekilde çalıştırılıyor. İletişim fakültesi mezunları hayata ve mesleklerine olumsuz bir noktadan hatta daha da olumsuza giden bir sömürü düzeninin içinde başlıyorlar” dedi.

 

377 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle