Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Başkan Saatcı Karaçulha’da net konuştu;

Erkan Ilik | 13 Nisan 2014 | Güncel A- A+

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Karaçulha’daki fuarı ziyaret etmesinin ardından Karaçulha’daki makamına da uğradı. Eski Karaçulha Belediyesi’nde çalışan tüm daire amirleriyle kısa bir toplantı gerçekleşen Saatcı, burada net ifadeler kullandı. Başkan Saatcı, “Bizim asli görevimiz, muhatap olduğumuz karşımızdaki halkın, refah seviyesini, huzurunu ve kaliteyi yükseltmektir. Kendi ekonomik gelirini yükseltmek değil! Bu koltukları kişisel çıkarı ve etrafına menfaat sağlamak için kullananlar, bunun bedelini ödeyecek!” dedi ve ekledi, “Yanlışın yanında olan bizden uzak olsun!”

Patlangıç’taki Fethiye Emniyet Müdürlüğü temel atma törenine katıldıktan sonra, Karaçulha’da kurulan tarım fuarını da ziyaret eden Başkan Saatcı, seçimlerle birlikte Fethiye Belediyesi’ne bağlanan eski Karaçulha Belediyesi’ne de uğrayarak daire amirleriyle kısa bir toplantı yaptı. Saatcı’nın makam koltuğuna oturmaması dikkatlerden kaçmazken, makama çağırdığı belediyenin daire amirlerine de net ifadelerle yeni dönemin nasıl olacağını anlattı. Başkan Behçet Saatcı,“Seçim bitti, artık seçimle işimiz yok. Önümüze bakacağız. Tabi herkesin bir yoğurt yiyişi var. Bizim de yoğurt yiyişimiz farklı. 15 yıldır yaptıklarımız meydanda… 15 yıldır bir yanlışlık yapmış olsaydık, sıfır bir partiden sıfır bir başlangıçla bizi tekrar seçmezlerdi. Demek ki, doğru işler yapmışız. Bu anlamda herkes dünü unutacak. Benim dünle işim yok. Ama hiç kimse sanmasın ki, yapılan hakaret, söylenen kötü sözler sineye çekilecek! Ne Fethiye Belediyesi benim çiftliğimdi, ne de burası daha önce burada oturan arkadaşın çiftliğiydi. Bu makam ve mevkiler kişisel menfaatimizi yükseltmek için kullanılırsa, bu koltuk adama bedel ödetir. Bu bedelin ödetileceğini de herkes görecek. Bizim asli görevimiz, muhatap olduğumuz karşımızdaki halkın, refah seviyesini, huzurunu ve kaliteyi yükseltmek. Kendi ekonomik gelirimizi yükseltmek değil! Bu koltukları kişisel çıkarı ve etrafına menfaat sağlamak için kullananlar kim olursa olsun bunun bedelini ödeyecek. Kimse kusura bakmayacak. Dün yapıldıysa da bunun bedeli ödenecek” dedi.

“Yanlışın yanında olan bizden uzak olsun!”

Saatcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Biz ‘bize oy verdi, bize oy vermedi’ diye kimseyi ayırmayız. Kin, intikam peşinde de değiliz. Yanlışın arkasında duran, yandaşlık yapan ve yanlışla beraber olan herkes bizden uzak olsun. Ne olursa olsun benim sizlerden beklentim, Fethiye’de olduğu gibi, Karaçulha’daki bu belediye şubemize gelen tüm vatandaşlarımız işi olsun veya olmasın gülümseyerek bu binadan ayrılmalarını sağlamak. Biz de vatandaşa efendilik yok, onlara hizmetkârlık var. Herkes görevini yapacak. Kimse adamın adamı olmayacak, benim de adamım olmayacak, devletin adamı olacak” dedi.

İlerleyen günlerde Karaçulha’da belediye personeliyle daha detaylı toplantılar yapacağını ve haftanın belli günlerinde belli saatlerde Karaçulha’daki makamını kullanacağını belirten Başkan Saatcı, personelle de selamlaştıktan sonra Fethiye Belediye Binası’ndaki makamına geçti.(FG)

Başkan Saatcı Karaçulha’da net konuştu; (1)_640x427 Başkan Saatcı Karaçulha’da net konuştu; (2)_640x427 Başkan Saatcı Karaçulha’da net konuştu; (3)_640x427

 

477 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle