Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Aşure Kazanları Hamza Özkaraca Hayrına Kaynayacak

Erkan Ilik | 08 Eylül 2021 | Genel, Güncel, Kültür A- A+

Karaçulha Gönüllüleri Derneği Başkanı Halil Hancı, her yıl düzenledikleri ve geleneksel hale getirdikleri aşure etkinliğini Pazar günü dernek binasında yapacaklarını belirterek, “Bu yıl aşure kazanlarımız bir buçuk yıldır dünyayı etkisine alan Covid-19 salgınından dolayı yaşamını yitiren derneğimizin en çok sevilen üyelerinden Hamza Özkaraca kardeşimiz ve mahallemizde yaşamını yitiren diğer büyüklerimiz  hayrına kaynayacak. Bu anlamlı ve özel günümüze tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Fethiye’nin en aktif dernekleri arasında yer alan Karaçulha Gönüllüleri Derneği, koronavirüs salgınından dolayı hayatını kaybeden dernek üyeleri hayrına Pazar günü saat 16.00 ile 22.00  arası Karaçulha Mahallesindeki dernek binası önünde aşure etkinliği  düzenleyecek.

Yakalandığı koronavirüs salgınına tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesinde 24 Kasım gecesi yenik düşerek tüm Fethiye’yi yasa tutan Hamza Özkaraca hayrına yapılan aşure etkinliğine tüm vatandaşları bekleyen Karaçulha Gönüllüleri Derneği Başkanı  Halil Hancı, “Karaçulha Gönüllüleri Derneği olarak, akrabalarımızın, mahalle halkımızın ve tüm saygıdeğer Fethiye halkının bir araya gelerek kaynaşması adına bir takım sosyal faaliyetlerimiz var. Bunlar her yıl Yayla Karaçulha Mahallesinde düzenlediğimiz Yörük Şöleni, Karaçulha Mahallesi Kayıkseki Mesire alanında aşure ve keşkek günleridir. Geçen sene pandemiden dolayı bu aktivitelerimizi yapamamıştık. Allah’ın izni ile yörük şölenimizi coşkulu  bir şekilde yaptık. Sırada da içerisinde bulunduğumuz Muharrem Ayı dolayısıyla aşure etkinliğimiz var.  Orman yangınları nedeni ile bu yıl aşure etkinliğimizi Karaçulha Mahallesindeki dernek binamız önünde saat 16.00 ile 22.00 saatleri arasında gerçekleştireceğiz. Etkinliğimizde koronavirüs salgını kapsamında tüm tedbirleri uygulayacağız” dedi.

Bu yıl düzenlenen aşure etkinliğinin çok büyük bir öneme sahip olduğunu da ifade eden Hancı, “Malumunuz  herkesin bildiği üzere 2020 yılının Mart ayından buyana ülkemizde dahil olmak üzere tüm Dünya ülkeleri Covid-19 salgını ile mücadele ediyor. Bu süreçte çok sevdiğimiz canlarımızı ve kanlarımızı toprağa verdik. Bunlardan bir tanesi de derneğimizin çok sevilen ve sayılan üyesi Hamza Özkaraca kardeşimizdi. Oda bu salgına yenik düşerek aramızdan ayrıldı. Onu hiçbir zaman unutmadık ve asla unutmayacağız. Bu yılki aşure kazanlarımız rahmetli Hamza Özkaraca kardeşimiz ve mahallemizde hayatını kaybeden diğer büyüklerimiz hayrına kaynayacak.  Bu anlamlı etkinliğimize tüm halkımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

861 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle