Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

ALABALIK ÜRETİMİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Erkan Ilik | 01 Ekim 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

ALABALIK ÜRETİMİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Seydikemer’de Alabalık Üretiminin yapıldığı Ören ve Ceylan Mahallelerine giden yolun asfaltlanması dolayısıyla Muğla Alabalık Üreticiler Birliği Başkanı Hüseyin Yıldırım ve beraberindeki heyet, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü makamında ziyaret etti.
Seydikemer’de Ören ve Ceylan Mahallesinde faaliyetlerini sürdüren, ülkemiz ekonomisine büyük katkısı olan Balık Havuzları ve Balık İşletme Tesislerine ulaşım sağlayan dağ yollarının asfaltla kaplanması Muğla Alabalık Üreticiler Birliği Başkanı Hüseyin Yıldırım ve geçimini balıkçılıkla sağlayan vatandaşları sevindirdi. Seydikemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından asfalt dökülen dağ yolunda ulaşım artık daha güvenli ve kolay. Alabalık Üretiminin yapıldığı Ören ve Ceylan Mahallelerine giden yolun asfaltlanması dolayısıyla Muğla Alabalık Üreticiler Birliği Başkanı Hüseyin Yıldırım ve beraberindeki heyet, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü makamında ziyaret ederek, kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiler. Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette Muğla Alabalık Üreticiler Birliği Başkanı Hüseyin Yıldırım, balık havuzlarına giden yolun bakımının yapılmasını uzun zamandır beklediklerini, bu isteklerinin Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz tarafından karşılandığını ifade etti. Yıldırım; “Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Balık havuzlarımıza giden dağ yolunun asfaltını yaptı. Bizlerin uzun zamandır beklediğimiz bir şeydi kendisine tekrardan teşekkür ediyorum. Balıkçı arkadaşlarımız ile beraber kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki çalışmalarından kendisine başarılar diliyoruz. Ayrıca alabalıkçılara da ne kadar destek verdiğini de biliyoruz. Gönlümüz beraber. Tekrardan kendisi ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.
“ÜLKEMİZE EKONOMİK ANLAMDA BÜYÜK KATKISI VAR”
Alabalık tesislerinin Seydikemer’e ve ülkemize ekonomik anlamda büyük katkısı olduğuna dikkat çeken Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Ören ve Ceylan mahallelerimizdeki balıkçılar bizim içim çok önemli. Tesislerine giden yollarımızda sıkıntılar vardı. Yolun yapılacağına dair söz vermiştik. Sözümüzü yerine getirdik. Geçtiğimiz günlerde de sayın valimiz ile ziyarette bulunmuştuk. Valimizde hem yolu hem de balık tesislerimizi çok beğendi. Alabalık tesislerinin Seydikemer’e ekonomik anlamda katkısı oldukça fazla. Sorunlar mutlaka olacak. Seydikemer Belediyesi olarak bu problemleri nasıl çözeriz diye çalışacağız. Bu zamana kadar ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim. Daha fazla üretim yapılması bizim en büyük amacımız ve idealimiz” diye konuştu. (HABER/Şule Uğur)

 

120 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1,1649
ALTIN 504,34

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle