Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

27 Cankurtaran Belgesini Aldı

Erkan Ilik | 17 Mayıs 2022 | Genel, Güncel, Turizm A- A+

FETOB tarafından açılan Cankurtaran Sertifikalı Personel Yetiştirme kursuna katılan 27 öğrenci belge almaya hak kazandı. Turizm Sektörünün ihtiyaç duyduğu alanlarda çeşitli kurslar açan Fethiye Otelciler Birliği (FETOB), 14 yıldan bu yana açtığı Havuzlar için Bronz Bröve Cankurtaran Kursu’nda eğitim vermeye devam ediyor. 4 günlük teorik ve uygulamalı eğitim sonrasında sertifika almaya hak kazanan 27 cankurtaran, ilçedeki turistik tesislerde görev yapacak.

Uysal, “ Tesislerin cankurtaran ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz”

Cankurtaran kurs hakkında bilgi veren FETOB Başkanı Bülent Uysal, bölgede bulunan turistik tesislerde plajlarda, su altı ve su üstü sportif faaliyette bulunacak işletmelerin cankurtaran ihtiyacını karşılamak amacıyla başlattıkları kursta ki katılımların hızla ilerlediğini söyledi. Başkan Uysal, “Fethiye Otelciler Birliği olarak her yıl düzenli olarak üye işletmelerimizin çalışanlarıyla gerçekleştiriyoruz. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonundan gelen eğitmenimiz Sinan Duru tarafından uygulamalı eğitimlerimiz devam ediyor. 27 kursiyerimiz Bronz, Gümüş ve Bröve yenileme cankurtaran belgeleri için eğitime katılım sağladı. Bu kurslar sayesinde bölgedeki turistik tesislerin cankurtaran ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Cankurtaranlar, aldıkları sertifika ile işlerini profesyonelce yapacaklar. “ dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) eğitmeni Sinan Duru ise verdikleri sertifika ile havuzlarda vatandaşların can güvenliğini sağladıkları gibi gençlere de istihdam alanı sağladıklarını ifade etti. Haber-Hakan AYKIRI

73 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle