Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

’13 Saat Ağaçta Asılı Kaldı’

Erkan Ilik | 27 Nisan 2014 | Güncel A- A+

 

Fethiye’de Babadağ’dan yamaç paraşütüyle havalandıktan sonra bulutlu hava nedeniyle yönünü kaybederek düşen Kuveytli turist Emad Alemadi, hastaneye sevk edildi. Paraşütünün takılı kaldığı ağaçta mahsur kalan Alemadi, önceki gün saat 06.30’da AKUT ve UMKE ekiplerinin ortak operasyonuyla kurtarıldı. UMKE’de görevli Mustafa Eren’in yaklaşık 13 saat sonra ağaçtan indirdiği Alemadi, sedyeye alındı. Ancak bölgenin çok sarp olması nedeniyle taşınamayan Alemadi, yaklaşık 1 kilometre yürüyerek atlayış pistine ulaştı. Burada yine sağlık ekiplerinin müdahalede bulunduğu turistin vücudunda açık yarası bulunmadığı belirlendi. Açlık ve susuzluk nedeniyle bitkin düştüğü tespit edilen Alemadi, ambulansla Fethiye Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

‘3 AY KOMADA KALDIM, YARIN YİNE UÇACAĞIM’

13 yıllık deneyimli pilot olan Alemadi olayla ilgili şunları söyledi: “Atlayıştan sonra bulutlar nedeniyle yönümü kaybettim. Ölüdeniz’e doğru gittiğimi zannederken birden ağaca takıldım. Gece boyunca ağaçta asılı kaldım. Harneste uyudum. Büyük tehlike atlattım. Paraşüt pilotları sabah beni bulunca çok sevindim” dedi. Gazetecilerin, “Yeniden uçacak mısınız” sorusu üzerine Alemadi, “Yarın aynı noktadan tekrar atlayış yapacağım. Ben dünyanın birçok ülkesinde atlayış yaptım. Küçük bir kaza ve beni durduramaz. Daha önce de kaza yaptım. 3 ay komada kaldıktan sonra yine uçmaya başladım” dedi.

‘BULUTLU HAVADA UÇMASI HATA’

Emad Alemadi’yi bulan paraşüt pilotu Murat Tüzer ise turistin hata yaparak, bulutlu havada uçtuğunu, kazanın da bu nedenle meydana geldiğini kaydetti. UMKE sorumlusu Mustafa Eren de “Pilot eğer ağaca takılmasaydı büyük ihtimalle kayalıklara çakılarak yaşamını yitirecekti. Ağaca takılması büyük şans” dedi.(FG)

13 saat asılı kalan paraşütçü (1) 13 saat asılı kalan paraşütçü (2) 13 saat asılı kalan paraşütçü (3) 13 saat asılı kalan paraşütçü (4)

638 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle