Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

12 Adalar Tekne Kooperatifi’nden Engelli Bireylere Jest

Erkan Ilik | 01 Temmuz 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de 12 Adalar Tur Kooperatifi tarafından 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeni ile anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde eğitim gören 48 engelli Fethiye, Göcek, Çalış, Ölüdeniz Deniz Motorlu Taşıyıcıları Birliği ve 12 Adalar Kooperatif Başkanı Güven Altuğ’un girişimleri ile tekne gezisine çıktılar.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Fethiye, Göcek, Çalış, Ölüdeniz Deniz Motorlu Taşıyıcıları Birliği Başkanı Güven Altuğ, Fethiye Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde eğitim gören 48 engelli bireyi Oasis teknesi ile kısa bir mavi tura çıkardı. Engelli bireyleri tekne içerisinde ziyaret eden Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Garnizon Komutanı Per. Asteğmen Cemal Yalçın, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, bu tura uğurladılar. Yoğun programı olduğu için engelli bireyler ile tekne turuna çıkamadığından dolayı üzüntülerini dile getiren Kaymakam Balcı. Gençlere 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın anlam ve önemini anlattı.

Kaymakam Balcı engelli bireylere yönelik yaptığı konuşmada “Bugün bizim için önemli bir gün. Bugün Kabotaj Bayramımız. Kabotaj Bayramı demek, bu karasularında Türk Egemenliği var demektir. Atam Gazi Mustafa Kemal Atatürk demiş ki “Burası Türk karasuları” o yüzden sizlere bu tekne gezisini düzenledik. Kabotaj Bayramınız kutlu olsun” ifadelerini kullandı. Engelli Bireyler Kaymakam Alper Balcı ve diğer yetkililere sarılarak sevgilerini gösterdiler.

29 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle