Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Üreticiler Desteklemeler Konusunda Bilgilendirildi

Erkan Ilik | 11 Kasım 2021 | Genel, Güncel, Tarım A- A+

Fethiye’de İl  Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün öncülüğünde yapılan toplantıda, üreticiler, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu uzmanlarınca, tarımsal ve hayvancılık desteklemeleri konusunda bilgilendirildi.

Fethiye Ziraat Odası Toplantı salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısında  Muğla  Tarım ve Orman İl  Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Yeşilkaya, Mühendis Seyhmuş Bayram, Mühendis  Alptekin Gökal ve Veteriner Hekim Mehmet Türedi üreticilere Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi hakkında bilgiler aktardı. Yoğun katılımın gerçekleştiği bilgilendirme toplantısına Fethiye Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Şaban Sarıkaya, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, kırsal mahallelerin muhtarları  ve üreticiler katıldı.

Toplantıda Muğla İl Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) uzmanlarından  Mustafa Yeşilkaya, Mühendis Seyhmuş Bayram, Mühendis  Alptekin Gökal ve Veteriner Hekim Mehmet Türedi , destekleme faaliyetleri ve başvuru şartlarıyla ilgili geniş bilgiler verirken, üreticilerin desteklerden yararlanmalarını istedi.

Desteklemelere; gerçek ve tüzel kişiler, 13.1.2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kollektif şirket, limited şirket ve anonim şirketler, kooperatifler,yetiştirici birlikler ile bunların üst birlikleri/iktisadi teşekkülleri, tarımsal üretici birliklerinin başvurabileceği kaydedildi. Destekleme miktarı yatırımın niteliğine göre yeni tesis, kısmen yapılmış (tamamlama), kapasite artırımı, teknoloji yenileme ve/veya modernizasyon olarak 600 bin TL olduğu açıklandı.

Makine ekipman desteklemelerinde 69 farklı çeşit makine için 300 bin TL’ye kadar yüzde 50 hibe desteği verileceği bildirildi.

231 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle