Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Ülkücü Şehidin Mezarına Çirkin Saldırı

Erkan Ilik | 22 Mart 2022 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

1980 yılında 16 yaşında iken karşıt görüşlü kişiler tarafından vurularak öldürülen Fethiye’li ülkücü Sadettin Dirgen’in mezarına yönelik kim olduğu belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından çirkin saldırı düzenlendi. Geçtiğimiz aylarda Fethiye Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından yaptırılan mezarın başındaki Türk Bayrağını direği ile mezarın başından sökerek atan kişilerin bir an önce yakalanacağını ve bunun hesabını vereceğini ifade eden Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Selman Yellice, “Yüreğiniz var ise tepkinizi mezara veya Türk Bayrağına değil de karşımıza çıkarak gösterin” dedi.

21 Haziran 1980 tarihinde Akarca Mahallesindeki evine yakın bölgede karşıt görüşlü iki kişi tarafından silahlı saldırı sonucu henüz hayatının baharında 16 yaşında iken cinayete kurban giden Fethiye’li ülkücü şehit Sadettin Dirgen’in Babataşı Mahallesi Mezarlığındaki mezarına kim olduğu belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından saldırı düzenlendi.  Geçtiğimiz günlerde Fethiye Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından yaptırılan mezara zarar veren zanlılar mezar başındaki Türk Bayrağını da direği ile birlikte alarak yol kenarındaki çalıların arasına attılar. Çevredeki vatandaşların durumu anlaması ile birlikte haber verilen ve kısa sürede olay yerine gelen Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Selman YelliceTürk Bayrağını mezarın başına tekrar getirerek, “Bunu yapanlar bir an önce bulunacak ve hesabı sorulacak” dedi.

Sert ifadelerle açıklaması sürdüren başkan Yellice, “Geçtiğimiz günlerde 16 yaşında davası uğruna şehit olan Fethiye’li ülkücü şehidimiz Sadettin Dirgen’in mezarını yaptırmıştık. Mezarın başında da şanlı Türk Bayrağımız bulunmakta idi. Ama ne yazık ki kim olduğu belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından mezara çirkin bir saldırı düzenlenmiş ve bayrağımız da direği ile birlikte çalıların arasına atılmış durumda. Sadettin Dirgen 16 yaşında Fethiye’nin Günlükbaşı Mahallesinde hayatının bağrında ülküsü, vatanı ve bayrağı uğruna şehit düşmüş ülkücü bir vatan yiğididir. Bütün kayıtlara da böyle geçmiştir. Bu saldırıyı yapan alçaklar bulunana kadar bu işin peşini bırakmayacağız. Bu saldırının hesabını soracağız” dedi. Haber-Hakan AYKIRI

86 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle