Hoşgeldiniz  

TOPTAN VE PERAKENDE GIDA TİCARETİ GRUBU SEKTÖR SORUNLARINI KONUŞTU

Erkan Ilik | 15 Ocak 2021 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, Spor A- A+

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) 10 Nolu Toptan ve Perakende Gıda Ticareti Grubu, video konferans yöntemiyle toplanarak sektör sorunlarını konuştu. Üyelerin tek tek söz aldığı toplantıda sayıları hızla artan mağaza ve süper marketlerin konut alanlarında ruhsatlandırılmaması ile ilgili girişimler yapılmasını isteyen meslek grubu üyeleri, market ve bakkalların saat 10.00 olan açılış saatlerinin ise 08.00’e çekilmesi gerektiğini belirtti.

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya 20 meslek grubu üyesi katıldı. Üyelerin tek tek söz aldığı toplantıda zincir mağaza ve süper marketlerin neden olduğu haksız rekabet koşulları masaya yatırıldı. Sayıları hızla artan mağaza ve süper marketlerin konut alanlarında ruhsatlandırılmaması ile ilgili girişimler yapılmasını isteyen meslek grubu üyeleri, market ve bakkalların saat 10.00 olan açılış saatlerinin ise 08.00’e çekilmesini talep etti. Ölüdeniz Mahallesi’nde çöp ve tuvalet sorunu nedeniyle yerli ve yabancı tatilcilerden çok sayıda şikâyet aldıklarını da dile getiren üyeler, sorunun çözümü için resmi kurumlarla görüşmeler yapılması istedi.

 

Taleplerin not alındığını ilgili kurumlara en hızlı şekilde yazılı ve sözlü olarak iletileceğini anlatan FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ise koronavirüs pandemisi sürecinde tüm sektörlerin sorunlarını çözmek için yoğun mesai harcadıklarını kaydetti. Geçen 20 Kasım’da uygulamaya başlanan sokağa çıkma yasakları sonrası, market ve bakkallara yönelik kısıtlamaların esnetilmesi için yoğun girişimler yaptıklarını aktaran Başkan Çıralı, “Kısıtlamalarla birlikte restoranların paket servis yapmaları yasaktı. Yaptığımız girişimlerle gece 24.00’e kadar paket servis hizmeti sunmaları sağladık. Aynı durum marketler için de bizim girişimlerimiz sonucunda gerçekleşti, böylece market ve bakkallar da sokağa çıkma yasağı olduğu saatlerde sadece paket servis yapabilir hale geldi.” diye konuştu.

Kiracı işyerlerine kira desteği sağlanması, muhtasar, KDV, vergiler ve SGK ödemelerinin ötelenmesi konusunu tüm toplantılarda dile getirdiklerini aktaran Başkan Çıralı, muhtasar, KDV ve SGK ödemelerinin önce 6 ay ertelendiğini,  sonrasında ise yapılandırma yasasının çıkarıldığını belirtti.

  

566 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,2964
EURO 8,7916
BIST 10,1632
ALTIN 404,02

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle