Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Tatilciler Gitti Çöpleri Kaldı

Erkan Ilik | 19 Temmuz 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de 9 günlük bayram tatilinde yaşanan tatilci akını ile nüfus  500 bine ulaştı. Tatilcilerden geriye kalan 4 Bin 745  tonluk çöp yığınları Fethiye Belediyesi temizlik ekiplerince kaldırıldı.

9 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yerli ve yabancı tatilciler Fethiye’de akın etti. Bayram tatilinin ardından dönüş çilesi başlarken, tatil beldelerinde ise her yıl olduğu gibi yine aynı çöp manzaraları ortaya çıktı. Fethiye’nin dünyaca ünlü plaj ve denizleri, tatilcilerin bıraktığı çöplerle dolup taştı.

Kurban Bayramı tatilinin sona ermesiyle, Muğla’ya gelen milyonlarca tatilci evlerine döndü. Yetkililerin, “Rezervasyonsuz gelmeyin” uyarısına rağmen Fethiye’ye  gelen turistlerin  bir çoğu, plajda, ormanda, parklarda yattı. Çöplerini ve atıklarını çevreye savuranlardan geriye, plajda, parkta, kamyonet kasasında uyurken çekilmiş fotoğrafları ve deniz dahil her yere bıraktıkları çöpleri kaldı.

Fethiye’de ortalama 10 günde 2 Bin 78 ton evsel atık toplanırken, Kurban Bayramı tatilinde bu rakam 585 ton çoğalarak toplam 4 Bin 745  tonluk çöğ yığınları Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerince kaldırıldı.

Bayram tatili süresince temizlik çalışmalarını sürdüren ekipler topladıkları çöpleri iş makineleri ile kumsaldan taşırken, en güzel temizliğin hiç kirletmeden yapılacağını ifade ederek vatandaşları çevre temizliği konusunda hassas olmaya davet ettiler. Haber-Hakan AYKIRI

40 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle