Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

TAŞAR, “ŞOFÖR ESNAFIMIZIN AYAKTA KALMASI LAZIM”

Erkan Ilik | 16 Mart 2021 | Genel, Güncel, Mugla A- A+

TAŞAR, “ŞOFÖR ESNAFIMIZIN AYAKTA KALMASI LAZIM”

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, “Toplu taşıma ücretlerinde uygulanan tarife değişikliğinin, hem vatandaşı, hem de şoför esnafımızı düşünerek yapılan bir değişikliktir. Bu tarife değişikliği, şoför esnafımızın ayakta kalabilmesi adına olması gereken bir çalışmaydı” diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından uygulanan ve 15 Mart itibari ile yürürlüğe konulan toplu taşıma ücretlerindeki artış konusunda değerlendirmede bulunan Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, “Şoför esnafımız pandemi sürecinden en çok etkilenen sektörler arasında yer almıştı. Maliyetlerin artması sonrası gerçekleşen  bu tarife değişikliği, şoför esnafımızın ayakta kalabilmesi adına olması gereken bir çalışmaydı” dedi.

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, “Malumu olduğu üzere koronavirüs salgını kapsamında en çok etkilenen sektörlerinden bir tanesi de şoför esnafıdır. Toplu taşıma sektöründeki arkadaşlarımız gerçekten bu sektörden çok ciddi derecede etkilendi. Artan maliyetler kapsamında,  şoför esnafı arkadaşlarımızın uzun bir zamandan bu yana tepkileri vardı. Söylemiş olduğum gibi bu konuda ciddi derecede sorunları vardı. Elbette şoför arkadaşlarımızın da işlerini sürdürebilmeleri ve daha düzenli toplu taşıma sektörüne devam edebilmeleri adına Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bizim de taleplerimiz oldu. Netice itibari ile görüşmeler neticesinde yüzde 15’lik bir oranla yani yolcu başına 50 Kuruşa tekabül eden bir artış gerçekleşti. Bu düzenleme 15 Mart itibari ile uygulamaya başlanmış durumda. Gerek enflasyon artışı, gerekse de koronavirüs tedbirleri kapsamında zarar gören esnaflarımız adına azda olsa bir katkı sağlayacaktır. Bu konuda vatandaşlarımızın anlayışla karşılayacağını düşünüyorum. Çünkü gerçekten şoför esnafı ciddi derecede sorunlar yaşamakta. Biz bu artışta hem esnaf üyelerimizi, hem de vatandaşlarımızı düşünerek ortak paydada buluşulan bir miktarda artış yaptık. Ama görüyorum ki bazı kişiler kamuoyunu yanlış bilgilendirerek, toplu taşımaya çok ciddi rakamlarda zam yapıldığını aktardı ve aktarmaya da devam ediyor. Bu asılsız haberler kesinlikle gerçeği yansıtmıyor” dedi.

Bu yılki turizm sezonundan biraz daha umutlu olduklarını da ifade eden Taşar, “Pandemi sürecinde geçtiğimiz yıl, normal şartlarda altı ay yaşadığımız sezonumuzu geçen yıl iki ay olarak yaşadık. Ama biz şoför esnafı olarak bu yıl biraz daha, iyi şartlarda ve biraz daha uzun süreli bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz. Geçen seneki oranla bu yıl biraz daha tecrübeliyiz. Ve tabiî ki koronavirüs salınana karşı alınması gereken tüm tedbirler ve önlemler doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. İnşallah bu salgını toplumca hep birlikte yenecek ve eski günlerimize geri döneceğiz” diye konuştu.

248 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle