Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

TAŞAR SEZONU DEĞERLENDİRDİ

Erkan Ilik | 29 Eylül 2020 | Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

TAŞAR SEZONU DEĞERLENDİRDİ
Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Taşar; yaz sezonunu değerlendirdi. Başkan Taşar; Umduğumuzdan daha iyi bir sezon geçtiğini düşünüyoruz. Her şeye rağmen kazasız ve belasız bir turizm sezonunun sonuna geldik, dedi.
“ESNAFIMIZLA İLGİLİ SIKINTILAR DEVAM EDİYOR”
Gazetemiz muhabirinin “İyisiyle kötüsüyle bir sezonun daha sonuna geliyoruz, 2020 yılı yaz sezonu şoförler adına nasıl geçti kısa bir değerlendirme alabilir miyiz?” sorusuna cevap veren Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Taşar “2020 yaz sezonunun sonlarına yaklaşmış durumdayız. İş anlamında malum korona tedbirleri kapsamında çok fazla bir şeyimiz olmadı. Fakat biz tedbirlerimizi alarak araçlarımızın dezenfektesini yaparak, virüsle ilgili gerekli tedbirleri alarak çalışmalarımıza devam ettik. Umduğumuzdan daha iyi bir sezon geçtiğini düşünüyoruz. Allah’a çok şükür kazasız belasız tamamlamak üzereyiz sezonumuzu. Bundan sonrada ciddi bir sorunla karşılamadan tamamlamayı temenni ediyoruz. Yaz sezonu tabii ki geçtiğimiz yıllara benzemedi. Biraz sezonumuz geç açıldı ama açıldıktan sonrada her şeye rağmen sürdürmeye çalışıyoruz. Esnafımızla ilgili sıkıntılar devam ediyor. Onlarında çözümleri ile ilgili gerekli çalışmaları yapıyoruz, takipçisiyiz. Okul sezonumuzu açamadık, servislerimiz Mart 2019’dan beri şuanda çalışamıyor durumdalar. İnşallah kademeli bir şekilde okulların açılmasıyla onlarında işlerinin açılacağını düşünüyoruz. Şimdiye kadar korona salgınına rağmen aldığımız tedbirler sayesinde herhangi bir rahatsızlığa rastlamadan, herhangi bir şoförümüzde ve personelimizde buna benzer bir rahatsızlık olmadan sezonumuzu tamamlamak üzereyiz. Bundan da mutluluk duyuyoruz” dedi.
“ARTIK YOLLARIMIZ BU TRAFİĞİ KALDIRAMIYOR”
“Fethiye’nin en büyük sorunu, siyasetçilerinde hep vurguladığı Fethiye Trafiği hakkında diyecekleriniz nelerdir?” sorusuna cevap veren Taşar açıklamasında “Bundan önceki yıllarda da çok rast geldik halen daha aynı devam ediyor. Mutlu olduğumuz bir yön var çok sayıda ziyaretçi alan bölgede yaşıyoruz. Özellikle sahil yolları, sahile gidenler. Ölüdeniz, Karagözler, Çalış plajı gibi sahile giden yollarda çok sorun yaşıyoruz. Şehir merkezinde çok sorun yaşıyoruz. Artık yollarımız bu trafiği kaldıramıyor durumda. Biz vatandaşlarımıza toplu taşımadan korkmamalarını, daha fazla toplu taşıma kullanarak özel araçlardan feragat etmelerini istiyoruz. Trafiği rahatlatma konusunda destek bekliyoruz. Dediğimiz gibi bütün virüsle ilgili gerekli önlemleri alıyoruz. Hiçbir şekilde çekinmeden, korkmadan rahatlıkla toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Taksilerimiz, dolmuşlarımız, servislerimiz güvenli şekilde periyodik aralıklarla haftada iki defa alınmak üzere dezenfekte yapılıyor temizlikleri yapılıyor biz bunlara özen gösteriyoruz. Trafikle ilgili çok ciddi sorunlarımız var. Bunda bireysel araçları kullanmayı da azaltmasını bekliyoruz vatandaşlarımızdan çünkü herkes otomobille yola çıktığı zaman yollar ulaşılmaz hale geliyor. Kimse işini yapamıyor hayatı kolaylaştırmak için biraz daha toplu taşımayı kullanmalarını istiyoruz” dedi.(HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

1133 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1970
EURO 9,6555
BIST 1,1778
ALTIN 502,05

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle