Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Tarım Fuarına Ziyaretçi Akını

Erkan Ilik | 26 Mart 2022 | Genel, Güncel, Tarım A- A+

Fethiye’de 23 Mart’ta başlayan 10. Agritech Fethiye Tarım Hayvancılık Seracılık Gıda İhtisas Fuarına Fethiye, Seydikemer ile çevre il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Fuar, son gününde adeta ziyaretçi akınına uğradı. Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, fuara 4 günde 40 Bin kişinin katıldığını ve fuarın amacına ulaştığını belirtti.

  1. Agritech Fethiye Tarım Hayvancılık Seracılık Gıda İhtisas Fuarı Cumartesi günü akşam saatleri itibariyle sona erdi. Onlarca firmanın sergilediği yüzlerce ürün, vatandaşların beğenisine sunuldu. Traktörlerden zeytin hasat araçlarına, süt sağım makinelerinden budama gereçlerine kadar her türlü tarım ve hayvancılık araç gerecinin sergilendiği fuarda her yıl olduğu gibi, bu yıl da en çok rağbet gören ürünler fidanlar oldu. Fidan satıcıları, bu yılki fuarda en çok rağbet gören ürünlerin zeytin, kumkat ve limon fidanı olduğunu söyledi. Tohumlar da vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Kooperatif Ve Birlik ve STK’lar İlgi Odağı Oldu

Fuarda stand açan Fethiye Ziraat Odası Başkanlığı, Seydikemer Ziraat Odası Başkanlığı, Fethiye-Seydikemer Süt Üreticileri Birliği, Likya Kadın Kooperatifi gibi kooperatif ve meslek örgütlerinin standları; vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Tarım ve hayvancılık sektörüne girmek isteyen girişimciler de, akıllarındaki soruları sektör temsilcilerine yönelterek bilgi edindi.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Agritech Fethiye Tarım Hayvancılık Seracılık Gıda İhtisas Fuarına ilginin çok güzel olduğunu  ve 55 firmanın stant açtığını aktaran Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, “İki yıldır pandemiden dolayı fuarımızı yapamıyorduk.

Bu yılki fuarımız kesinlikle amacına ulaştı, çiftçimiz ve bölge halkımız çok büyük katılımda bulundu.Fuar alanımız hiç boş kalmadı.Katılan firmalar ilgi ve alakadan çok memnun kaldılar.Tabiki bu her yıl biraz daha artarak devam firma katılımlarıyla daha da iyi oluyor. Bu yıl fuarımızı 40 Bin kişi ziyaret etti.Söke,Çorum, Antalya, Alanya, Burdur, Denizli,Isparta, Gölhisar, Elmalı ve Kaş’dan özel otobüslerle üreticilerimiz fuara geldiler. Önümüzdeki yıl için fuarımıza katılmak isteyen rezervasyon yaptıran firmalar var.Fuarın oluşmasında bize destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.  Haber-Hakan AYKIRI

66 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle