Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Şölen Ağası Vaat Ettiği 100 Bin TL’yi Teslim Etti

Erkan Ilik | 30 Temmuz 2022 | Genel, Güncel, Kültür A- A+

 

Karaçulha Gönülleri Derneği tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Yayla Karaçulha Mahallesi Yörük Şenliğinde yapılan ağalık yarışmasında 100 Bin TL ile ağalığı kazanan iş adamı Kazım Çağhan, vaat ettiği 100 Bin TL’yi nakit olarak Karaçulha Gönüllüleri Derneği Başkanı Halil Hancı ve ekibine teslim etti.

Karaçulha Gönülleri Derneği tarafından düzenlenen Yörük Türkmen Şenliğinde şenlik ağası olan Kazım Çağan 100 bin TL’yi teslim etti.

Karaçulha Gönüllüleri Derneği, Yayla Karaçulha Yörük Şenliği ağası olan Kazım Çağan’dan 100 bin TL’yi davul zurna eşliğinde teslim aldılar. 100 Bin TL’yi hazırlayıp masa üzerine koyan Kazım Çağan Karaçulha’nın kendi köyü olduğunu belirterek her zaman elinden geleni yapacağını söyledi. Dernek Başkanı Halil Hancı’da verdiği destekten dolayı Kazım Çağan’a teşekkür etti.

Karaçulha Gönüllüleri Derneği Başkanı Halil Hancı, “8 yıldan bu yana çeşitli etkinliklerimizi yaptık. Bu yılda yörük şenliğimizi düzenleyip 2 gün boyunca yaptık ve halk pazarı kurduk. Çeşitli sanatçılarımız yer aldı. Birçok yarışmalar yaptık. Akşamda konser öncesi bir şölen ağamız olsun dedik. 4-5 tane ağa adayımız vardı ama bunlar içerisinde Kazım Çağan abim şölen ağamız oldu. Önümüzdeki yaz şölenimize kadar Karaçulha Gönüllüler Derneği’mizin Ağası Kazım Çağan’dır. Kendisine derneğimize verdiği desteklerden dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı işlerde kullanmayı nasip etsin Allah bize” şeklinde konuştu.

Ağa seçilen Kazım Çağan, “Karaçulha benim köyümdür. Köy diyoruz ama aslında Karaçulha Fethiye’nin yarısıdır. Bizde Karaçulha’da yaşıyoruz. Karaçulha’da yaşadığımızdan dolayı mutluyuz. Bizimde bir faydamız oldu ise, bir şeyler yapabildiysek mutluyuz. Onun için ne yaptıysak Karaçulhamız için azdır. Her zaman elimizden geldikçe de güzel şeyler yapacağız” şeklinde konuştu. Haber-Hakan AYKIRI

176 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle