Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Seydikemer Belediye Meclisi Toplandı

Erkan Ilik | 15 Nisan 2014 | Güncel A- A+

Yerel seçimlerin ardından Seydikemer ilçesinde belediye ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Ak Parti ve MHP’li meclis üyeleri eksiksiz katıldı. Mecliste Ak Parti’den, Hüseyin Ünal, Fatih Tosun, Ramazan Kaynak, Mustafa Karakuş, Hüseyin Turhan, İlker Coşkun, Hatice Ülker Tanıtmış, Harun Büyükaydın, Salih Gümüş, Mustafa Özmen, Behlül Küçüksoku, Fatma Can, Harun Hıra ve Durmuş Çetinkaya.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Salih Büyükdöğerlioğlu, Cumhur Gürsel Demirci, Ali Kemal Karadenizli, Hasan Köse, Mehmet Solak, Cemil Daydır, İmdat Balcı ve Orhan Karataş

Milliyetçi Hareket Partisi’nden ise Mehmet Küçüksoku, Asım Orhan ve Mustafa Tanır isimler yer alıyor.

Seydikemer Belediyesi’nin Meclis toplantısının daha geniş bir salonda yapılması konusunda fikir alışverişi yapılması ele alındı. Ayrıca belediye hizmet binasında belediyeye ait 4 odanın yer aldığı yeni kurulacak birçok birim için yer sıkıntı yaşandığı kaydedildi.  Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz belediye olarak şeffaf bir şekilde çalışmalarını yürüteceklerini herkesin görüşünü mutlaka dinleyeceklerini partizanlık yapmayacaklarını, doğru olanın yapılacağını kaydetti. Meclis toplantısı 4 saat sürerken alınan kararların çoğunluğu oy birliği ile alındı. Toplantı da meclis katip üyeliklerine Hatice Ülker Tanıtmış (AKP) ile Behlül Küçüksoku (AKP) seçilirken,  2 yıl  boyunca oturumlarda katiplik görevini üstlenmesi kararlaştırıldı. Katip üyeliklerin yedeklerine ise Harun Hıra ve Durmuş Çetinkaya seçildi. Başkan vekilliğine Fatih Tosun ve Fatma Can seçildi. Yeni oluşturulan Seydikemer İlçesinde sınıf atlatılması nedeniyle birçok yeni komisyonlar oluşturuldu. Seydikemer bölgesinin turizm bölgesi olarak ilan edilmesi nedeniyle komisyonlar üst sınıfa göre oluşturuldu.

Seydikemer Belediyesi için oluşturulan Komisyonlar

İmar Komisyonu: Mehmet Solak (CHP), Hatice Ülker Tanıtmış (AKP)

Plan ve Bütçe Komisyonu: İlker Coşkun (AKP), Hüseyin Turhan (AKP), İmdat Balcı(CHP)

Çevre Sağlık Komisyonu: Salih Gümüş (AKP), Behlül Küçüksoku (AKP), Ali kemal Karadenizli (CHP)

Hukuk ve Tarife Komisyonu: Mustafa Karakuş (AKP), Hüseyin Ünal (AKP), Orhan Karataş (CHP)

Mahalle Hizmetleri ve Tarım Hayvancılık Komisyonu: Ramazan Kaynak (AKP), Durmuş Çetinkaya (AKP), Hasan Köse (CHP)

Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu: Mustafa Karakuş (AKP), Harun Hıra (AKP), Cemil Daydır (CHP)

Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi. Muhsin Gümüş (Ziraat Odası Başkanı), Hüseyin Ünal (AKP), Hasan Köse (CHP), Mustafa Tanır (MHP), Durmuş Çetinkaya (AKP)

Öte yandan Seydikemer Belediye Meclisi har ayın ilk Salı günü saat 14.00 da toplanacak, Ağustos ayında tatil yapacak. Ayrıca faaliyet raporlarının araştırılması ile ilgili olarakta komisyon kurulması önerilirken komisyonun kurulması kararlaştırıldı. Komisyona Harun Büyükaydın(AKP), Hüseyin Ünal(AKP), Mehmet Solak(CHP) oy birliği ile seçildiler.(FG)

seydikemer belediye meclis toplantısı (1)_640x427 seydikemer belediye meclis toplantısı (2)_640x427 seydikemer belediye meclis toplantısı (3)_640x427 seydikemer belediye meclis toplantısı (4)_640x427 seydikemer belediye meclis toplantısı (5)_640x427 seydikemer belediye meclis toplantısı (6)_640x427 seydikemer belediye meclis toplantısı (7)_640x427

 

 

 

1122 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle