Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Sevenleri Son Yolculuğuna Uğurladı

Erkan Ilik | 23 Eylül 2021 | Genel, Güncel A- A+

Uzun zamandan bu yana tedavi gördüğü rahatsızlığına yeni düşerek hayatını kaybeden Mimar Cahit Engin göz yaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı. Engin için, ailesi, sevenleri ve mesai arkadaşları Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu önünde anma töreni düzenledi. Törenin ardından Cahit Engin İkindi namazına müteakip merkez yeni camiinde kılınan cenaze namazından sonra Çatalarık  Şehir Mezarlığına defin edildi.

Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliğinin kurucu başkanı ve 7 dönem oda temsilciği görevinde bulunan Mimar Cahit Engin, geçtiğimiz gün Antalya’da uzun zamandan bu yana tedavi gördüğü  hastanede yaşamını kaybetmişti. 69 yaşında yaşamını kaybeden Mimar Cahit Engin, son yolculuğuna uğurlanmadan önce ailesi, sevenleri ve mesai arkadaşları Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonu önünde anma töreni düzenledi. Törene Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Mimarlar Odası Fethiye Temsilcisi Günay Solak, ailesi mesai arkadaşları ve sevenleri katıldı. Engin’in tabutu üzerine çok sevdiği takımı Beşiktaşın bayrağı da konulurken, tören saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Mimarlar Odası Fethiye Temsilcisi Günay Solak, Cahit Engin’in hayatından kesitler vererek, çok değerli bir insan olduğunu dile getirdi.

Fethiye’de mimari çalışmaların bir çok noktasında izinin olduğunu belirten Solak, “Fethiye’de Kayaköy’ün dostluk ve barış köyü olması için Mimarlar Odası Genel Merkezi ile çalışmalar yürüttü. Engin ayrıca Erasta Alış veriş merkezi yarışma projesi jürisinde, Depboy Projesi, Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Projelerinde jüri üyesi olarak da yer almıştı” dedi.

Mimar Cahit Engin’in çok özel bir insan olduğunu kaydeden Fethiye Belediye Başkanı Alim Karacaise,“Günay Solak başkanımız her şeyi özetledi. Sözün bittiği yerdeyiz. Bir değeri daha kaybettik. Ben değerli ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum.  Cahit başkanım 7 dönem Fethiye’de mimarlar odası başkanlığı yapmış. Ve geçmişte de yakinen beraber olma fırsatı bulduğum, beraber iş yapma fırsatı bulduğum değerli bir büyüğümüzdür. Sadece mimar değildi. O, gerçekten bilgi birikimiyle sanata da vermiş olduğu değerle Fethiye’de de farkındalık yaratmış güzel bir insandı. Fethiye’mizde, Kayaköy’de olsun, Üzümlü’de olsun tarihi alanlarda tarihi dokuların korunması adına vermiş olduğu mücadeleye hep birlikte tanıklık ettik. Çok üzgün olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu tür değerler kolay kolay yetişmiyor. Türkiye’ye mal olmuş bir insanı kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduğumu iade etmek istiyorum. Ben tekrardan değerli ailelerine başsağlığı dileyerekten hepimizin başı sağ olsun diyorum.  O’nu çok seviyorum. Işıklar yoldaşı olsun mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu.

Yapılan törenin ardından Cahit Engin’in cenaze namazı Fethiye Yeni Camiinde kılındıktan sonra Çatalarık Şehir Mezarlığına defin edildi.

 

 

650 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle