Hoşgeldiniz  
---------------------------------- ------------------- ------------------ ------------------

Sanayi Sitesi Pırıl Pırıl Oldu

Erkan Ilik | 16 Mayıs 2021 | Genel, Güncel, gundem A- A+

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 17 günlük kısıtlamanın son gününde sanayi sitesi içerisinde detaylı temizlik yaptı. Sanayi sitesinden 10 kamyon atık toplandı.

Ekipler sanayi sitesi içerisinde sabah çok erken saatlerde temizlik çalışmasına başladı. Yaklaşık 5 saat süren temizlik çalışmasında sokakların yıkandığı, her köşede biriktirilen çöplerin toplandığı görüldü.

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Belediyemizin Sanayi esnafı için, sanayinin içerisinde tüm esnafa çok yakın atık alanı oluşturmasına rağmen maalesef esnaflarımızın içerisinde atıklarını düzenli bir şekilde bu alana getirmeyerek, yol kenarlarına, park alanlarına çöplerini atmış olduklarını gördük. Bugün burada yaklaşık 25 kişi ile süpürge kamyonu, yıkama tankeri, traktör arkası hamarat, kepçe kamyon yoğun bir çalışma yapıldı. Bunun sonucu 10 kamyon atık toplandı. Lütfen şu pandemi günlerinde daha dikkatli ve duyarlı olalım. Atıklarımızı atık alanlarına atalım. Ayrıca sanayi esnafı için oluşturduğumuz atık alanını hafriyat firmaları ve inşaat işleri ile uğraşan vatandaşlar tarafından kullanılması da çok yanlış,  inşaat işi ile uğraşan firmalar inşaat atıklarını doğrudan Büyükşehir Belediyesi’nin Üzümlü yolunda bulunan hafriyat atık depolama sahasına, diğer atıklarını da çırpı mevkiinde buluna Katı Atık Depolama Tesisi’ne götürmeleri gerekmektedir.Bu sebeplerden dolayı sanayi içerisindeki sanayi esnafı için yaptığımız atık alanı mesai saatleri içerisinde açık olacak onun dışında kapalı tutulacaktır” dedi. Haber-Melek SARIOĞLAN

213 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,4727
EURO 10,2759
BIST 11,9613
ALTIN 508,75

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle