Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Şampiyonlar Davul Zurnayla Karşılandı

Erkan Ilik | 14 Mayıs 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Aydın’da düzenlenen Türkiye Okullar arası “bocce” şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan ve Fethiye’ye dönen Karagedik Ortaokulu öğrencileri, Fethiye’ye dönüş yolunda aileleri ve öğretmenleri tarafından davul  ve zurnayla karşılandı.

Fethiye’de 76 öğrencisi bulunan Karagedik Ortaokulu öğrencileri Gençlik ve Spor bakanlığının düzenlediği Türkiye Okullar arası “bocce” şampiyonasında Türkiye şampiyonluğunu kazandılar. Aydın’da yapılan ve 24 okul takımının katıldığı şampiyona da Türkiye birinciliğini kazanan Karagedik Ortaokulu öğrencileri Fethiye’ye dönüşte davul zurnalarla karşılandılar. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya; “ İnanmak başarıyı getirir. Çalıştınız ve başardınız. Başarıda emeği geçenleri kutluyorum” İfadelerinde bulundular.

Türkiye’de pek çok ilin öğrenci sayısı çok fazla okullarını geride bırakan Fethiye’nin Karagedik ortaokulu Bocce takımı Türkiye şampiyonu oldu. Karagedik ortaokulu Bocce takımı öğrencileri Ezgi Naz Narcı, Beyza Tekeli, Deniz Tekeli, Hayrunisa Arslan ve Melek Bulan öğretmenleri Mehmet Mustafa Cebe yönetiminde bölge birinciliğinin ardından Aydın’da yapılan okullar arası Türkiye Bocce şampiyonasında, 24 okulu geride bırakarak Türkiye şampiyonluğunu kazandı. 2.’nciliği Van Süphan Ortaokulu, 3.’cülüğü Kastamonu İğdir Ortaokulu’nun kazandığı şampiyona 1.’nci olan Fethiye Karagedik Ortaokulu öğrencileri Fethiye’de davul- zurnalarla karşılandı. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Okul Müdürü İlkay Çumur, Karagedik Mahalle Muhtarı ve Muhtarlar Derneği başkanı Niyazi Canözü, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile öğrenci velileri ve diğer yetkililerinin karşıladığı şampiyon takı, kupayı İlçe Milli Eğitim müdürü Faruk Kaya’ya sundu. Öğrenciler mutluluklarını dile getirirken, beden eğitimi öğretmeni Mehmet Mustafa Cebe, şampiyonluğun öyküsü hakkında bilgi verdi. Okul Müdürü İlkay Çumur öğrencilerimizle gurur duyuyoruz derken Fethiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ‘da, “ İnanmak başarıyı getirir. Çalıştınız ve başardınız. Başarıda emeği geçenleri kutluyorum. Karagedik ortaokulunun bu başarısı diğer okullarımıza da örnek olmalıdır” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, şampiyon öğrencileri, çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. . Haber-Hakan AYKIRI

4 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle