Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Pazarcılar Odasından 3 Bin Kişilik Aşure İkramı

Erkan Ilik | 07 Eylül 2021 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası yönetimi tarafından geleneksel hale getirilen aşure etkinliğine yoğun katılım olurken, 3 Bin kişiye aşure ikramında bulunuldu.

Salı Pazarı zabıta noktası önünde gerçekleşen organizasyonda pazarcı esnaflarına ve vatandaşlara aşure ikram edildi. 4 yıldan bu yana düzenlenen ve geleneksel hale gelen organizasyona Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı ve yönetim kurulu üyeleri,Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan ile diğer sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı.

Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, “Aşure etkinliğimizi 4 yıldan bu yana geleneksel hale getirdik. Yine yoğun bir katılım oldu. Hem esnaflarımıza hem de vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunduk. Bildiğiniz gibi Muharrem ayı, birlikteliğin ve dayanışmanın ön plana çıktığı bir dönem” dedi.

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar açıklamasında, “Geleneklerimizin sürdürülmesi adına yaptığı bu çalışmadan dolayı Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra ile yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıllarda da aşure etkinliği düzenlediler ve bunu geleneksel hale getirdiler” ifadelerini kullandı.

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, “Başkanımız aşure etkinliğini 4 yıldır devam ettiriyor. Artık geleneksel hale geldi. Bizler de her yıl kendilerini yalnız bırakmıyoruz. Muharrem ayı, paylaşım ayıdır. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

390 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle