Hoşgeldiniz  
................................................

Özel Fethiye’de Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Coşkusu

Erkan Ilik | 18 Mart 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumları bahçesinde gerçekleştirilen programla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Tüm okul öğrencilerinin de katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okulumuz Türkçe öğretmenleri Özlem Akçin Kanar, Fatima Arslan ve Emine Gülden Çolak tarafından sunulan tören programında günün anlam ve önemini belirten konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mustafa Kulkasız tarafından yapıldı. Şanlı zaferin öyküsünü 7. sınıf öğrencilerinin hazırlamış oldukları “Onların Destanı” adlı drama ile anlatıldı.

7.sınıf öğrencilerinin hazırladığı dramada “Binlerce ananın yavrusu ardından gözyaşı dökerek, binlerce yavrunun yetim kalmasıyla elde edilen vatan toprağının bir karışının bile kolay kazanılmadığı ve şehidinin kanı elinin kınası olan kahraman Türk kadınının elinde silah cephede vatan için, bayrak için mücadelesi” anlatıldı. 7.sınıf öğrencilerinin izleyenlere duygulu anlar yaşattığı programa, Müzik Öğretmeni Önder Yıldırım yönetiminde ile 6 ve 7.sınıf öğrencilerinden oluşan koro eşlik etti.

Duygulu anların yaşandığı ve bu vatanın kolay kazanılmadığının vurgulandığı program öğrencilerin Çanakkale türküsü eşliğinde son buldu.

89 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle