Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Ölüdeniz Ağustos Ayında Doluluk Yaşıyor

Erkan Ilik | 21 Ağustos 2022 | Genel, Güncel, Turizm A- A+

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, Ölüdeniz ve bölgesindeki turizm işletmeleri olarak yüzde yüze yakın oranında doluluk yaşadıklarını belirterek, “Yurt dışında yaşayan ve tatil için gelen gurbetçi vatandaşlarımız ağırlıklı olmak üzere İngiliz, Rus ve Ukraynalı misafirlerimiz genelde bölgemizi tatil için tercih ediyorlar. Turizmciler olarak biz bu orandan elbette mutluyuz. Önümüzdeki sezonunun rezervasyon verilerine göre önümüzdeki yıl oldukça güzel geçeceğe benziyor. İnşallah  böyle devam eder” dedi.

Ağustos ayında özellikle gurbetçiler başta olmak üzere İngilizler, Ruslar ve Ukraynalılar tatil için Dünyaca ünlü tatil merkezi Ölüdeniz’i seçiyorlar. Gün içerisinde zaman zaman Ölüdeniz’deki plajlara inmek isteyen yerli ve yabancı tatilciler araçları ile uzun kuyruklar oluştururken, Covid-19 salgını nedeniyle iki yıldır beklediklerini bulamayan turizmciler bu ilgiden oldukça memnunlar. Ekim ayının ortalarına kadar turizmde hareketlilik beklediklerini belirten Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, Fethiye’nin de il olması durumunda bölge turizminde daha da hareketlenme olacağını belirtti.

“Son İki Yıla Oranla Güzel Bir Sezon Geçiriyoruz”

Kısaca gazetemiz muhabirine sezonu değerlendiren Kökten, “Son iki yıla oranla güzel bir turizm sezonu geçirdik. Bölgemizde turizm sektöründe oldukça güzel hareketlenmeler yaşadık. İçerisinde bulunduğumuz Ağustos ayında Ölüdeniz de ve bölgede yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız, İngilizler ve az da olsa Rus ve Ukraynalı misafirlerimizle turizm sezonunu geçiriyoruz. Ölüdeniz’deki turizmciler olarak an itibariyle doluluktan mutluyuz. Genel olarak konaklama sektöründe doluluk yaşıyoruz” dedi.

“Önümüzdeki Yılın Rezervasyonları Umut Verici”

Önümüzdeki yılın yaz sezonu için erken rezervasyonların da oldukça hareketli geçtiğini aktaran Kökten, “Önümüzdeki yaz sezonu için rezervasyon verilerine baktığımız zaman, koronavirüs salgını öncesindeki yani 2019 turizm sezonundan daha hareketli bir sezon geçirilecek gibi görünüyor. Takiki Allah’tan bir mani çıkmaz ise. Bu elbette bize umut veriyor ve mutlu ediyor. İnşallah da böyle devam eder” şeklinde konuştu.

“Fethiye’nin İl Olmasını Destekliyorum”

Fethiye’nin il olması beklentisini turizmciler olarak canı gönülden desteklediklerini belirten Muhammet Kökten, “Fethiye’nin il olması durumunda yönetim şeklinin değişmesi dolayısıyla turizm ve diğer sektörlere çok büyük artılar katacaktır. Ben şahsen Fethiye’mizin il olmasını isterim” ifadelerinde bulundu. Haber-Hakan AYKIRI

70 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle