Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Okul Servisleri Denetlendi

Erkan Ilik | 13 Eylül 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de trafik polisi ekipleri,  yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla okul servis araçlarını denetledi.

2022-2023 eğitim öğretim yılının huzur ve güven içerisinde sürdürülebilmesi amacıyla okul servisleri Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerince  denetlendi.

Trafik Polisleri, okul servis araçlarının, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmeliği ile Okul Servis Araçları Yönetmeliği hükümlerine uygun olup olmadığı kontrol etti.

Ekipler, durdurulan servis araçlarında çalışma ve güzergah izin belgesi, koltuk sayısından fazla öğrenci alınıp alınmadığı ile emniyet kemeri kontrolleri ve sürücü belgesi denetimi yaparken,

Trafik güvenliği konusunda öğrencilerin bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşması amacıyla öğrenciler ve sürücülere bilgilendirmede bulundu.

Okullarda öğrencileri ziyaret eden polis ekipleri, öğrencilere servis araçlarına binme ve inme, araç içerisinde emniyet kemeri kullanma ile yaya ve okul geçitlerinin kullanımı konularında bilgiler verdi.Haber-Hakan AYKIRI

71 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle