Hoşgeldiniz  
--------------------- ------------------- ------------------ ------------------

ÖĞRENCİLERE “NUTUK” HEDİYE ETTİLER

Erkan Ilik | 28 Nisan 2021 | Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye şubesi yönetimi; öğrencilere  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk kitabını hediye ettiler.

ÇYDD Fethiye Şubesi Başkanı Canan İzmirli “Nutuk kitabı bir roman değildir. Anı, söyleyişi ve bibliyografi kitabı da değildir. Nutuk kitabı Türk Ulusunun kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yazdığı; 1919 ile 1927 yılları arasındaki Kurtuluş mücadelesinde yaptıklarını anlattığı bir kitaptır. Bu nedenle çocuklarımız ve gençlerimiz Nutuk kitabını okumaları gerekmektedir. Nutuk kitabını herkesin iyi bir şekilde okumasını istiyoruz.  Çocuklarımızın ve gençlerimizin Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalmalarını istiyoruz” dedi.

“NUTUK” KİTABI ROMAN DEĞİLDİR”

Açıklamasına devam eden Canan İzmirli “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğimiz; Atatürk ilkelerini, inkılaplarını korumayı, geliştirmeyi amaç edinmiş ve çağdaş laik bir Türkiye Cumhuriyeti için mücadele etmektedir. Nutuk kitabını yasaklayan zihniyeti kınıyoruz. Bir kez daha söylüyoruz Nutuk kitabı roman değildir. Nutuk kitabı Mustafa Kemal Atatürk’ün yazdığı bir kitaptır. Atatürk’ün Nutuk kitabını öğrencilerimize ve gençlerimize hediye etmekten dolayı onur duyuyoruz. Nutuk kitabı isteyen öğrencilerimiz ve gençlerimiz  derneğimiz ile irtibat kursunlar” dedi.

329 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,2364
EURO 10,0327
BIST 11,5532
ALTIN 484,91

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle