Hoşgeldiniz  

MUHTAR KÖSE, SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Erkan Ilik | 16 Aralık 2020 | Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Sağlık, siyasi A- A+

Fethiye’nin Akarca Mahallesi Muhtarı Cevdet Köse, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını kendi imkânlarıyla besliyor.

Fethiye’nin Akarca mahallesinde, yapmış olduğu çalışmaları ile mahalle halkından tam puan toplamaya devam eden muhtar Cevdet Köse, mahalle halkına hizmet ettiği gibi, hayvanlardan da sevgisini esirgemiyor.

Akarca Mahallesi Muhtarlığına geçen sene yapılan seçimlerde seçilen ve o günden bu yana kendisini mahalle halkına adayan Cevdet Köse, mahalledeki sokak hayvanlarını da unutmayarak, periyodik aralıklarla gerek hayvan severlerin bağışladığı, gerekse de kendi imkânları ile tedarik ettiği mamaları sokak hayvanlarına ulaştırıyor. Muhtar Köse’nin bu çalışması mahalle halkı tarafından büyük takdirle karşılanırken, Köse, sokak hayvanlarının da mahallenin birer bireyi olduğunu söyledi.

Sokak hayvanlarının da mahalle sakini olduğunu ifade eden ve elinden geldiğince sokak hayvanlarının ihtiyacını gidermeye çalıştığını ifade eden Akarca Mahallesi Muhtarı Cevdet Köse, “Hayvanların diğer canlılardan ayrılmaması gerektiğini belirten Köse, “Mahallemde bulunan sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarımı muhtar olmadan önce de sürdürüyordum. Bu sorumluluğum muhtar olduktan sonra biraz daha arttı. Mahalle halkımın da bu konudaki müracaatlarını hiç bir zaman geri çevirmeyerek, elimden gelenin fazlasını yapmaya gayret gösteriyorum. Akarca Mahallesi Muhtarı olarak ben bu konuda kendimi oldukça şanslı görüyorum. Çünkü evcil hayvanlara ve sokak hayvanlarına yönelik oldukça ilgi gösteren bir mahalle halkına sahibim. Mahallemdeki esnaf arkadaşlarım da bana destek olurken, ihtiyar heyetimde genç bir bayan arkadaşım var. Kendisi veteriner. Onun da bu çalışmamda bana çok büyük katkısı var. Özelikle kış aylarında olmamız neticesinde bu hayvanların biraz daha ilgi ve bakıma ihtiyacı var. Bizde elimizden gelen çalışmayı sarf ediyoruz” dedi.

TEZER, “MUHTARIMIZ TAKDİRE ŞAYAN BİR ÇALIŞMA YAPIYOR”

On Bir yıldır Akarca Mahallesinde yaşadığını ifade eden Gülen Tezer, isimi vatandaş da muhtar Cevdet Köse’nin bu çalışmasının oldukça takdire şayan bir çalışma olduğunu ifade etti.

Kendisinin de sokak hayvanlarına yönelik bir takım çalışmaları olduğunu fakat şimdiye kadar sokak hayvanlarına yönelik çalışma içerisinde olan bir mahalle muhtarı ile karşılaşmadığını söyleyen Tezer, “Akarca Mahallesi Muhtarımız Cevdet Köse’nin mahalle muhtarlığına aday olduğu dönemde kendisine sokak hayvanları için neler yapacağını sormuştum. Kendisi de bana sokak hayvanları için planladığı çalışmalardan bahsetmişti. 2019 yılında gerçekleşen seçimlerin hemen akabinde yani muhtarlığı kazandıktan çok kısa bir süre sonrası bana ve mahallemizdeki hayvan sever vatandaşlara vermiş olduğu vaadini yerine getirmeye başladı. Mahallemizde sokak hayvanları çok olduğu için ne yazık ki  araçların altında kalarak can veren çok hayvan oldu. Bunun önüne geçmek için mahallemizin giriş ve çıkışlarına sokak hayvanlarının olduğuna dair levhalar hazırlattı ve yol kenarına koydurdu. Muhtarımızın bu önlemi çok işe yaradı ve artık geçmiş yıllarda olduğu bu canlılar araçların altında kalmıyor” diye konuştu.

Sokak hayvanlarına yönelik muhtar Köse’nin çalışmalarının bununla yeterli kalmadığını söyleyen Tezer, “Mahallemizdeki sokak hayvanları ile ilgili ne zaman kendisine müracaatta bulunsak bizleri hiç boş çevirmedi. Gerek hayvan sever dostların katkıları ile gerekse de kendi imkânları ile daima periyodik zaman dilimlerinde sokaklardaki hayvanlar için bulunan mama kaplarını kendisi doldurur. Akarca mahallesi olarak biz vatandaşlar ve mahallemizdeki sokak hayvanları böyle bir muhtara sahip olmaktan dolayı çok mutluyuz. Kendisine çok minnettarız. Oldukça da başarılı görüyoruz. Tüm çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyoruz” dedi.

TANIR, “MUHTAR OLMADAN ÖNCE DE SOKAK HAYVANLARINA İLGİ GÖSTERİYORDU”

Yaklaşık 15 yıldır Akarca Mahallesinde Veterinerlik muayenehanesinin olduğunu söyleyen Uzman Veteriner Hekim Mustafa Tanır ise, “Yaklaşık iki yıl önce mahallemize muhtar seçilen Cevdet Köse muhtarımız, muhtar olmadan önce de sokak hayvanlarına ilgi gösteren bir kişi idi. Tabiki muhtar olduktan sonra bu ilgisi ve çalışması biraz daha arttı. Uzaktan gözlemlediğimiz kadarı ile mahalle halkımızda bu çalışmasından oldukça memnun. Bizde kendisine elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Bu güzel çalışması içinde kendisini kutluyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

7009 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4126
EURO 9,0363
BIST 10,1620
ALTIN 441,98

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle