Hoşgeldiniz  

MUĞLA’DA AŞI UYGULAMASI BAŞLADI

Erkan Ilik | 14 Ocak 2021 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Sağlık, Siyaset, siyasi A- A+

Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan,  Muğla AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ile birlikte Muğla’da aşı çalışmalarının başlaması vesilesiyle MSKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesini ve Menteşe Devlet Hastanesini ziyarette bulundular.

Milletvekili Gökcan, ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik aşı çalışmaları hakkında bilgi aldıklarını ve bugüne kadar büyük bir özveri ve fedakârlıkla hizmet veren sağlık çalışanlarımıza teşekkür ettiklerini ifade etti. Bütün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi sürecini Hükümet olarak en iyi şekilde yönettiklerini belirten Milletvekili Gökcan; “Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın yerinde ve zamanında aldığı tedbirlerle pandemiye karşı mücadelemiz kararlılıkla sürmektedir” dedi. Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan Muğla İl Sağlık Müdürü, MSKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Menteşe Devlet Hastanesi Başhekimlerine de çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, incelemelerde bulundu.

 

GÖKCAN, “TÜM VATANDAŞLARIMIZI AŞI OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Muğla AK Parti Milletvekili Yelda Erol Gökcan, ziyareti çerçevesinde sağlık çalışanlarına teşekkür belgesi de vererek şunları kaydetti: “Bilim kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda sağlık çalışanlarımızdan başlayarak, aşılama çalışmalarına başlandı. İlk aşamada Muğla’mızda kamuda görev yapan 7110 sağlık çalışanı unvan gözetmeksizin tüm çalışanlar hizmetli, güvenlik, TYP personeli dâhil aşılanacaktır. 6578 Özel Sağlık Çalışanları; Özel Hastaneler, Tıp Merkezleri, Eczacılar, İşyeri Hekimleri, Muayenehanesi olan hekimler, Özel Diş Hekimleri olmak üzere 13 bin 688 sağlık çalışanı aşılanmaya bugün itibariyle başlandı. Muğla’nın tüm ilçelerinde görev yapan sağlık personelinin aşılanması için yeterli aşı stoğumuz bulunmaktadır. Birinci aşamada aşı uygulanacak gruplar içerisinde yer alan yaşlı bakımevlerinde, engelli rehabilitasyon merkezlerinde ve koruma evlerinde kalanlara ve hizmet sunanlara aşılama hizmeti sunulacaktır.  Tüm aşılama hizmetleri ücretsiz bir şekilde sağlanacaktır. Vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığımız Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda aşılama önceliklerine göre; MHRS web, MHRS mobil, ALO 182 veya e-Nabız üzerinden veya doğrudan, kendisine en yakın sağlık kurumundan, Aile Sağlığı Merkezleri / Özel veya Kamu Hastanelerinden randevu alarak aşılanacaktır. Vatandaşlarımız Bakanlık tarafından gerekli duyurular yapıldığında, E-nabız üzerinden veya 2023 e (AŞILA) metnini SMS atarak aşılama öncelikleri hakkında bilgi alabilirler. Sıramız geldiğinde bizler de aşı olacağız. Tüm vatandaşlarımızı sırası geldiğinde aşı olmaya davet ediyorum.” Dedi. (HABER MERKEZİ)

 

250 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4110
EURO 8,9909
BIST 10,1689
ALTIN 439,09

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle