Hoşgeldiniz  

MİNİK YÜREKLERDEN KOCAMAN HAYALLER

Erkan Ilik | 04 Nisan 2021 | Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Mugla A- A+

Seydikemer İlçesinde minik öğrenciler, hayalini kurdukları kuklaları yapıp, onları yine kendi hayal dünyasında konuşturuyorlar.

Seydikemer İlçesinin Arsa Mahallesinde Şehit Piyade Er Özgür Eldemir İlkokulu ana sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Pembegül Cura rehberliğinde önemli bir proje yürütüyor. Türkiye’nin farklı illerindeki 9 ve Romanya’daki 2 öğretmen ile öğrencilerinin yer aldığı ‘Kukla Arkadaşlarım Projesi’ kapsamında minikler hem kendilerini geliştiriyorlar hem de bunu yaparken oldukça eğleniyor. Seydikemer İlçesinin Arsa Mahallesinde Şehit Piyade Er Özgür Eldemir İlkokulu okul öncesi öğretmeni Pembegül Cura ve sınıf öğretmeni Çiğdem Geylani, rehberliğinde yürütülen projede çocuklar tamamen kendi hayal dünyasındaki kuklaları oluşturup onları konuşturuyor.

Romanya ile ortaklaşa yürüttükleri projenin tamamen öğrenci merkezli olduğunu ifade eden proje sorumlusu Pembegül Cura, “Her şeyi öğrencilerimiz yapıyor. Farklı kuklalar üretip onları kendileri konuşturuyorlar. Her çocuk okulunu, bulunduğu bölgeyi tanıtıyor. Şehrini ve ülkesini tanıtıyor. Bunu 2 öğretmen ve tüm öğrencilerin katılımıyla yapıyoruz” dedi.

“Çocuklar hayal dünyalarındaki kuklaları yapıyor”

Öğrencilerin kendi kuklalarını oluşturduğunu kaydeden Cura, “Bu durum tamamen kendi hayal gücü. Çocuk kendisi üretiyor ve konuştururken de kendi diliyle konuşturuyor. Biz müdahale etmiyoruz. Her hafta etkinliklerimiz oluyor. Projemizde biz okulumuz iki öğretmeninden başka Türkiye’nin farklı şehirlerinde görev yapan 6 arkadaşımız daha mevcut.Bunu da pandemi dolayısıyla canlı ders şeklinde uzaktan eğitimle sağlıyoruz. Online yapıyoruz. Tüm öğrencilerimiz katılıyor” diye konuştu.

Haber-Foto/Hakan AYKIRI

 

 

 

1189 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1550
EURO 9,7089
BIST 11,2284
ALTIN 457,33

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle