Hoşgeldiniz  
..................................................................................

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Erkan Ilik | 25 Haziran 2020 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

MİLLETVEKİLİ ÖZCAN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan salı günü CHP ilçe binasında bir basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki genel ve yerel konulara değindi. Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan’ın salı günü CHP Milas ilçe binasında düzenlediği basın toplantısına CHP İlçe Başkanı İlgin Göktepe, Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz, Gençlik Kolları Başkanı Hilmi Can Tunca, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ateş ve bazı yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

“BEKÇİ YASASI VE REKABET YASASI GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR”

217 sıra sayılı bazı kanunlarda ve 399 sayılı kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılması hakkında kanun teklifi ile 215 sıra sayılı Bekçi Yasası ve Rekabetin korunması hakkında değişiklik yapılmasına dair görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Özcan, Meclisin 2. Yılının tamamlanması nedeniyle meclis başkanlığı seçimlerinin yapılacağını söyledi.

“TBMM BAŞKANVEKİLLERİ VE KATİP ÜYELİKLERE SEÇİMLERİ”

CHP gurubunda Meclis Başkan Vekilliği ve katip üyeliklerinin  belirlendiğini söyleyen Milletvekili Suat Özcan; “Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Meclis Başkan Vekilliğine, Burdur Milletvekili Mehmet Göker Grup Amirliğine, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Giresun Milletvekili Necati Tığlı ise Kâtip üyeliklere seçildiler. Gurup Başkan Vekilliklerinde ise değişiklik olmadı. Manisa Milletvekili Özgür Özel, İstanbul Milletvekili Engin Altay, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Gurup Başkan Vekilliği görevlerine devam edecekler.” Diye konuştu.

“BAZI SEKTÖRLERDEKİ İŞLETMECİLER TİCARİ FAALİYETLERİNE DEVAM EDEMİYOR”

Korona virüs pandemisi ile  ilgili olarak normalleşmeye geçildiği söylenmesine rağmen bazı sektörlerin ticari faaliyetlerini sürdüremediğine dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan; “Örneğin eğlence sektörü, müzik yapanlar, spor salonları, cafe ve barlar, oyunlar ve oyun salonları gibi yerler ticari faaliyetlerini sürdüremediği için bu sektörün çalışanları ve işletmecileri mağdur durumdadır ve bu konuyla ilgili herhangi bir gelişme de yoktur. Bu konuda devletin bir an önce mağduriyetleri giderici önlem ve tedbirleri alması gerekiyor” dedi.

“CHP BELEDİYELERİ VATANDAŞIN YANINDA OLDUĞUNU GÖSTERDİ”

Pandemi sürecinin yoğun olduğu dönemde CHP’li belediyelerin vatandaşının yanında olduğunu gösterdiğine vurgu yapan Özcan; “ Özellikle hijyen sağlanması konusunda maske ve dezenfektan dağıtımı, yardım paketlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, askıda fatura uygulamasıyla ödeme güçlüğü içerisinde kalan vatandaşlarımızın su borçları kapatılmıştır” diye konuşan Milletvekili Özcan bu ve bunun gibi uygulamaların vatandaşı bir nebze olsun rahatlatmasından dolayı belediyelere teşekkür ederken, sağlık çalışanlarının da özverili çalışmalarının da göz ardı edilemeyeceğini belirterek onlara da teşekkür etti.Özcan sözlerinin devamında “Bakınız AKP döneminde 682.265 kişi tarımdan çekilmiş. Diyeceksiniz ki bu rakamı nereden buldun? Tarım sigortası; 682.265 kişi tarım sigortasından çıkmış. ‘Ben tarım yapamıyorum’ demiş. İşin garip tarafı tarımdan çıkan iller hangileri biliyor musunuz? AKP’ye en çok oy veren iller. Konya’da 43 bin 21 kişi, Balıkesir’de 40 bin 54 kişi, Kahramanmaraş’ta 26 bin 404 kişi, Manisa’da 21 bin 661 kişi, Kütahya’da 21 bin 312 kişi, Erzurum’da 20 bin 262 kişi, Sivas’ta 19 bin 361 kişi, ‘biz tarımı bıraktık, geçinemiyoruz’ diyorlar. AKP’nin size armağanıdır. Bu iller için söylüyorum. Bir dönem Ortadoğuyu besleyen Türkiye şimdi tarımda net ithalatçı durumunda. Dışarıdan buğday gelmezse olmuyor, arpa gelmezse olmuyor, fasulye gelmezse olmuyor, et gelmezse olmuyor. Bunların hiçbirisi olmuyor. Hepsi dışarıdan ve gelişmiş ülkelerden geliyor” diye konuştu.

“KORONA MAĞDURU ESNAFIN 3/2’Sİ DEVLETİN KREDİ DESTEĞİNDEN YARARLANAMADI”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Suat Özcan, devletin Halk bankası aracılığı ile verdiği destek kredilerine de değinerek, “Halk Bankasından kredi alan esnaf sayısı 567 bin kişi, esnaf sayısı ise 1 milyon 753 bin 213. Esnafın üçte ikisi hala mağdur. Oysa işsizlik sigorta fonunda 131 milyar, eski parayla 131 katrilyon var ve bu parayı işçiler ödedi. 2019 yılında faiz geliri 16 milyar lira. Bu para çalışanların kredi kartı, tüketici kredisi borçlarının faizlerini ödemeye yeter de artar.” dedi.

“İLİMİZ EKONOMİSİNE KATKI YAPILMASI GEREKİYOR”

Özcan sözlerinin devamında “İlimizin başlıca gelir kaynakları Tarım ve Turizmdir. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi Tarım ve Turizme sürdürülebilir ve iyileştirici bir hamle olmamıştır. İlimiz en çok vergi veren illerden birisidir. Bu anlamda ilimiz ekonomisine katkı yapılarak, verilecek teşviklerle ekonominin düzelmesi sağlanmalıdır” dedi.

“LGS DE GÖSTERİLMEYEN HASSASİYETİN YKS DE GÖSTERİLMESİNİ BEKLİYORUM”

Milletvekili Özcan basın toplantısının son bölümünde ise “LGS’ye girecek tüm öğrencilere başarılar diliyorum. Ancak geçtiğimiz cumartesi günü yapılan sınav merkezlerinin oluşturulması kadar, sokağa çıkma yasağına rağmen şehir merkezi ve çevre yolunda trafik sınav boyunca hiç susmamıştır. Bu hafta sonu yapılacak YKS’de ilçe yöneticilerinin bu konuya daha bir hassasiyetle eğilmelerini bekliyorum.” diyerek, basın toplantısını sonlandırdı.(HABER MERKEZİ)

232 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8260
EURO 9,1369
BIST 1,1674
ALTIN 473,53

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle