Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

MİLLETVEKİLİ ERGUN, “GÖZLÜKÇÜLER VE OPTİSYENLER DE AŞIDA ÖNCELİKLİ GRUBA DAHİL EDİLMELİ”

Erkan Ilik | 16 Nisan 2021 | Genel, Güncel, Manşet, Siyaset A- A+

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, virüs kapma riski yüksek olmasına rağmen aşılama kampanyasında henüz öncelikli kategoriye dahil edilmeyen gözlükçülerin ve optisyenlerin de öncelikli gruba dahil edilip edilmeyeceği hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplandırması istemiyle TBMM’ne soru önergesi sundu.

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun’un Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplandırması istemiyle TBMM’ye sunduğu soru önergesi şu şekilde;

“Bakanlığınız tarafından, Koronavirüs Pandemisi ile mücadele kapsamında sürdürülen aşı kampanyasında virüse karşı risk altında bulunan sağlık çalışanları ve eczacılar gibi birçok meslek grubuna ve sektöre aşı önceliği tanındığı bilinmektedir.

Sağlık sisteminin tamamlayıcı bir parçası olan, yaptıkları iş itibariyle insanlarla yakın ilişki içerisinde bulanan ve virüs taşıyıcılara temas ihtimali yüksek olan gözlükçü esnafı ise aşı önceliği tanınan meslekler arasına alınmamıştır. Mesleklerinin doğası gereği virüs kapma riski yüksek olan optisyen ve gözlükçü esnafına da aşı önceliği tanınması ve bu esnaflarımızın da aşılanması gerekmektedir.

Bu çerçevede;

  1. Bakanlığınızın, ülkemizde sayıları yaklaşık 8 bini bulan ve çalıştırdıkları personel itibariyle de 20-25 bin kişilik bir nüfus dilimini oluşturan optisyen ve gözlükçü esnafına da personelleriyle birlikte aşı kampanyasında öncelik tanınması gibi bir çalışması var mıdır?
  2. Eğer böyle bir çalışma varsa, bu esnaflarımızın aşılanması ne zaman başlayacaktır? “
371 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle