Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

MİLLETVEKİLİ DEMİR 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI

Erkan Ilik | 28 Ekim 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

MİLLETVEKİLİ DEMİR 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’inci kuruluş yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Demir, mesajında; “Aziz milletimizin ruhuna en uygun yönetim biçimi cumhuriyettir. Milletimizin bugün içinde bulunduğu ve eşine az rastlanır bu birlik beraberliği de cumhuriyetimize borçluyuz.” dedi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’inci kuruluş yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Demir, mesajında cumhuriyetin Türk milletinin ruhuna en uygun yönetim biçimi olduğuna işaret etti.

Demir, mesajında, “Milletimizin binlerce yıllık devlet geleneğinin son fidanı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. yıldönümünün coşkusunu ve heyecanını, en önemlisi de gurur ve iftiharını bugün milletçe idrak ediyoruz. Şanlı geçmişimizin ve bu ülkeyi kuran milletimizin sahip olduğu inanç ve güçle İstiklal Mücadelesinde gösterdiği başarının temelinde yatan birlik ve beraberliğimiz, bugün ülke ve bölge olarak ateşten çemberden geçtiğimiz bu dönemeçte ve sonrasında önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için yine ihtiyacımız olan kudrettir. Ruh kökümüze olan bağlılığımızı ve manevi – milli kimliğimizi muhafaza ederek, millet – devlet bütünlüğü içerisinde birlik beraberliğimizi sürdürerek Türkiye Cumhuriyeti’nde her zorluğun üstesinden geleceğimiz inancı içindeyim.” dedi. Türk milletinin ruhuna en uygun yönetim biçiminin cumhuriyet olduğuna yürekten inandıklarını aktaran Demir, “Dünyanın söz sahibi önde gelen ve mazlumların da yükselen sesi olarak öne çıkan devletimizin her zaman daha yükseklerde yer alabilmesi için mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz. Cumhuriyetin, aziz Türk milletinin karakterine en uygun yönetim biçimi olduğuna yürekten inanıyoruz. Milletimizin bugün içinde bulunduğu ve eşine az rastlanır bu birlik beraberliği de cumhuriyetimize borçluyuz.” dedi. Demir,” ‘Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır’ sözüne olan inancımızla, cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, başta Muğlalı hemşehrilerim olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygı sunuyorum.” İfadeleriyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. (HABER MERKEZİ)

 

324 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,4396
EURO 10,0747
BIST 11,7707
ALTIN 492,32

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle