Hoşgeldiniz  
................................................

MHP’li Cura’dan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Sözlerine Sert Tepki

Erkan Ilik | 18 Mayıs 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura,Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun , partisinin grup toplantısında Atatürk Havalimanı’nın yıkılarak yerine millet bahçesi yapılacağına ilişkin açıklamalara tepki göstererek “O müteahhite sesleniyorum o makinelerini çekeceksin oradan. Geliyoruz. Adalet, hak, hukuk, felaketleri önlemek için geliyoruz. Makineleri çek, pistlere dokunma”  ifadelerine yönelik açıklamada bulunarak, “Kılıçdaroğlu ve avanesinı uyarıyoruz; ne siz nede sizin ipinizi elinde tutan Haçlı zihniyeti patronlarınız bu ülkeyi kaosa ve kargaşaya sürükleyemeyecektir. Feraset sahibi büyük Türk Milleti bu oyunlarınıza kanmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi oyunlarınızı bozacak kirli senaryolarınıza izin vermeyecektir” dedi.

İstanbul Atatürk Havaalanında millet bahçesi çalışmaları hızla sürerken Çevre ve şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda inşa edilen millet bahçesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak fidan dikim töreninin hazırlıklarının sürdürüldüğünü açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin grup toplantısında yapılmakta olan millet bahçesi çalışmalarına tepki göstererek, “O müteahhite sesleniyorum o makinelerini çekeceksin oradan. Geliyoruz. Adalet, hak, hukuk, felaketleri önlemek için geliyoruz. Makineleri çek, pistlere dokunma”  ifadelerinde bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması Türkiye genelinde Cumhur İttifakı üyeleri tarafından tepkiyle karşılanırken, Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura’da yazılı bir basın açıklaması yayımlayarak, tepkisini dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisinin ve ittifaklarının Türkiye’de yapılmakta olan her türlü yatırımın önüne geçmek için kaos yarattığını iddia eden Cura, “Kılıçdaroğlu ve avanesinı uyarıyoruz; ne siz nede sizin ipinizi elinde tutan Haçlı zihniyeti patronlarınız bu ülkeyi kaosa ve kargaşaya sürükleyemeyecektir. Feraset sahibi büyük Türk Milleti bu oyunlarınıza kanmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi oyunlarınızı bozacak kirli senaryolarınıza izin vermeyecektir” dedi.

Cura açıklamasının devamında, “Tüm Kamuoyunun bildiği üzere yakın zaman önce İstanbul da büyük bir yatırımla İstanbul Havalimanı inşaa edilmiş ve kullanıma açılmıştır. Ülkemizin maddi, lojistik, prestij anlamında daha ileriye gitmesini hedefleyen her yatırımda olduğu gibi bu projedende malum çevreler rahatsız olmuştur.

Devamında gelinen süreçte kullanıma kapatılan Atatürk Havalimanının atıl vaziyette kalmasındansa Millet Bahçesi projesiyle Milletin hizmetine sunulması kararı alınmıştır. İstanbul da gün geçtikçe daha çok ihtiyaç duyulan yeşil alan hususu da göz önüne alınarak alanın çoğunlukla ağaçlandırılması yeşillendirilmesi hedeflenmektedir.

Gelin görün ki dün Atatürk havalimanının yeşil alana çevrilmesi ve bunun bir ihtiyaç olduğunu tv programlarında beyan eden ve “Bu bizim projemizdir, telefonlarımız dinlenerek projemiz çalınmıştır.” diyen Kılıçdaroğlu ve avanesi bugün bu projeyi bahane ederek 2. bir gezi vakası sahnelemek derdindedir. Dün Taksimde ağaç sökülüyor bahanesi ve FETÖ eliyle bu ülkeyi teröre, anarşiye, iç karışıklıkla kaosa  sürüklemek isteyen zihniyet, bugünde Atatürk Havalimanına ağaç dikiliyor deyip Kılıçdaroğlu ve C.H.P eliyle aynı senaryoyu ortaya koymak istemektedir. Kılıçdaroğlu ve avanesinı uyarıyoruz; ne siz nede sizin ipinizi elinde tutan Haçlı zihniyeti patronlarınız bu ülkeyi kaosa ve kargaşaya sürükleyemeyecektir. Feraset sahibi büyük Türk Milleti bu oyunlarınıza kanmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi oyunlarınızı bozacak kirli senaryolarınıza izin vermeyecektir.

Bu ülkeye ne zaman bir yatırım yapılacak olsa hop oturup hop kalkan bu C.H.P ve ittifakları ancak yıkmaya,kaosa,anarşiye şartlanmış çürük bir zihniyete hapsolup kalmıştır ne yazık ki.

Kılıçdaroğlu’na tavsiyemiz Atatürk ‘ün partisinin başında olduğunu hatırlayıp dönüp “Devlet katil değil seri katildir” diyen il başkanına baksın, bebek katilinin posteri altında konserler veren sanatçı müsveddelerine sahip çıkışının açıklamasını yapsın, terörist Demirtaş için özgürlük isteyen kirli emellerini kontrol etsin. Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur ittifakı bütünlüğünde Kılıçdaroğlu ve avanelerinin tüm oyunlarını bozacaktır. Bu topraklar üstünde kirli emellerinize, asla izin vermeyecektir. Vatan, Millet, Din ve Devlet adına fayda sağlayacak olan her hizmet ve girişimin canımız pahasına da olsa arkasında olduğumuzu C.H.P ve ittifaklarının kirli senaryolarının her daim karşısında set olacağımızı Yüce Türk Milletine saygıyla arz ederim” ifadelerinde bulundu. Haber-Hakan AYKIRI

 

107 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle