Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

METE AY “ÇALIŞ PLAJINA SON 30 YILIN EN İYİ ÇALIŞMASI YAPILIYOR”

Erkan Ilik | 19 Mayıs 2021 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, Fethiye Belediyesi tarafından Çalış Plajı Sahil Bandında yapılan düzenleme çalışmalarının 1 Haziran tarihinde sona ereceğini belirterek, “Çalış Plajında son 30 yılda yapılmayan bir çalışma yapılmakta. İnşallah 1 Haziran tarihi itibari ile sona erecek ve Çalış Plajı yeni çehresine kavuşacak” dedi.

Fethiye Belediyesi tarafından Çalış Plajında Kasım ayı içerisinde başlatılan, Çalış Plajı Sahil Bandında yapılan düzenleme çalışması hızlı bir şekilde devam ediyor. Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, çalışmaların sonlara  yaklaşıldığını ve 1 Haziran tarihinde sona ereceğini ifade etti.

Mete Ay açıklamasında, “Çalış bölgesinde yapılan çalışmayı yapmakta olan şirketin müteahhidi ile üç gün önce bir araya geldik. Tüm Fethiye halkının ve bizlerinde merak ettiği  konuyu kendilerine sordum. Bana verdiği cevap Haziran ayının biri idi. Yürüme yollarının yapımı ve mermerlerin koyumu bir Haziran ayına kadar biter ve ben Çalış Plajından çıkarım dedi. Fethiye ufak bir yer ve merak içinde olduğumuz için dedikodu da dolayısıyla çok oluyor. Bu sebepten dolayı müteahhit arkadaşı iki gün önce tekrar aradım ve yine aynı cevabı aldım. Yani 1 Haziran tarihinde Çalış Plajındaki çalışma bitecek”  dedi.

Çalış Plajında çalışmanın hızlı bir şekilde sürdüğünü de belirten Ay, “Taşların gelmesi ile birlikte bir problem vardı. O problemde Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca ve müteahhit firmanın girişimleri ile çözüldü. Elbette inşaat hali. Dolayısı ile tarih sarkmaları olacaktır. Buradan kesinlikle hükümetimiz yetkililerine de teşekkür ediyoruz. Çünkü Çalış Plajında yapılan çalışma bir hibe projesi. Bir Milyon TL gibi bir bütçe de hibe desteği ile hükümetimiz tarafından aktarıldı. Hem Fethiye Belediyemiz, hem de hükümetimizin bir araya gelerek, proje gerçekleştirmesi çok güzel bir çalışma” şeklinde konuştu.

Fethiye Belediyesinin çok hızlı bir şekilde çalışma içerisinde olduğunu da ifade eden Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, “Fethiye Belediyesi Çalış bölgesinde son 30 yıldır yapılmayan bir çalışmayı sergiliyor. İlçemizin her yerinde çalışmaları hızlı bir şekilde sürüyor. Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı MUSKİ tarafından Hisarönü bölgesinde alt yapı çalışması yapıyor. Ve Foça Mahallesinde bulunan arıtma tesisine bağlanacak. Bildiğim kadarı  ile hedef 2022 yılı. Çalışmalar esnasında açılan yollar ve delikler kapanarak sezona hazırlanıyor. Tahminimizce onlarda 1 Haziran tarihine kadar çalışmalarını tamamlayacaklar. Bu yapılan çalışmalar tam zamanında yapılan çalışmalar.Pandemi süreci çalışmaların yapılmasına en müsait zaman idi. İnşallah Haziran ayından itibaren de ilçemizde turistleri ağırlamaya başlarız” dedi.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

676 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle