Hoşgeldiniz  

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL PROJESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Erkan Ilik | 30 Mart 2021 | Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Mugla A- A+

MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL PROJESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve proje kapsamındaki meslek lisesi okul müdürlerinin katılımıyla “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Menteşe Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapılan toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İki etaptan oluşan toplantının ilk ayağında Bodrum, Dalaman ve Fethiye ilçelerindeki proje okullarının sunumları yer aldı. Okul müdürlerinin yaptığı sunumlarda; “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında yönetici ve öğretmenlerin desteklenmesi, eğitim öğretim ortamlarının iyileştirilmesi, temel beceri eğitiminin geliştirilmesi, kişisel eğitimin desteklenmesi, öğrenci velilerinin desteklenmesi ile ilgili beş farklı alanda yapılan çalışmalar aktarıldı.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Dalaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Taner Şen, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya; kendi ilçelerinde yürütülen proje çalışmaları hakkında genel değerlendirmelerde bulundu.

Sunumları dikkatle dinleyen İl Müdürü Pervin Töre, farkındalık oluşturan örnek projeleri takdir ederek il genelinde yaygınlaştırılmasını salık verdi. Töre,1000 Okul Projesi ile meslek liselerinin marka okul olma yolunda kararlı bir şekilde ilerlediklerini belirterek okul müdürlerini, özverili çalışmalarından dolayı takdir etti. İyi dilek temennilerin ardından, toplantı son buldu.

Toplantının ikinci etabı ise Köyceğiz, Marmaris, Milas, Yatağan İlçe Milli Eğitim müdürleri ve okul müdürleri ile gerçekleşecek.

1497 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1550
EURO 9,7089
BIST 11,2284
ALTIN 457,33

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle